MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ENGELLİ OKÇULARDAN BÜYÜK BAŞARI

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ETNO Spor 2018’de Geleneksel Türk Okçuluğu Engelliler Yaya Bölümü birincisi engelli sporcu Turgay Arslan ve Ümraniye 2. Geleneksel Okçuluk Yarışmasında 3. olan engelli sporcu Özhan Yörük’ü makamında kabul ederek tebrik etti.

Altıeylül Belediyesi  Atlı Okçuluk ve Savaş Sporları Derneği  Kursiyerlerinden Engelli Turgay Arslan İstanbul Yeni Kapı  2018 ETNO Spor Festivali’nde Engelli Yaya Atlı Okçuluk’ta birinci  olurken Engelli Özhan Yörük ise Ümraniye Belediyesi tarafından 2. si düzenlenen Geleneksel Okçuluk Yarışması’nda   3. olmuştu. Başarılarından dolayı sporcuları tebrik eden Altıeylül Belediye Başkan Hasan Avcı;  “Bizim göğsümüzü kabartan kardeşimizi tebrik ediyorum. Her zaman dediğimiz gibi, engel yürekte ve beyinde olmadığı sürece inandığınızda, çabaladığınızda başarı geliyor. Geleneksel Türk Sporlarımıza biz de belediye olarak destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz.” dedi.

Kurs eğitmeni ve Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk Spor Kulüp Başkanı Enis Yurdakök Başkan Hasan Avcı’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yurdakök, “Bilal Erdoğan’ın organizasyonunda yapılan büyük bir yarışma olan ETNO Spor’da engelli kursiyerimizin derece alması oldukça gurur verici. Desteklerinizle, başarılarımızı daha üst seviyeye çıkaracağız.” diye konuştu. 

Başkan Hasan Avcı,  derece alan sporcuları tebrik ederek  ödüllendirdi.