MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARA BASTON HEDİYE EDİLDİ

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Engelliler Haftası dolayısıyla görme engelli vatandaşlara baston hediye etti.

Başkan Avcı, Engelliler Haftası dolayısıyla Türkiye Görme Engelliler Derneği ve Balıkesir Görme Engelliler Gençlik ve Spor Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Görme Engelliler Derneği Başkanı Salih Mehmet Aslan şunları söyledi; ‘Altıeylül Belediyesi Zekai Başkan zamanından bizim hamimizdi. Hasan Başkanımız da onun bıraktığı yerden devam ediyor. Gerek engelliler haftasında, gerek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde bizi yalnız bırakmıyorlar. Bundan sonra da Altıeylül Belediyesi ile daha aktif projeler yaparak engelli vatandaşlarımızın sorunlarını yerel yönetimler iş birliği ile çözeceğiz. Balıkesir’de engel çeşidi çok. Önemli olan belediyelerin ve diğer kurumların engellilerin sorunlarına engelliler ile çözüm bulmaları. Başkanımızın bizleri ziyaretinden çok memnun oldum.’

Başkan Hasan Avcı Görme Engelliler Derneği ziyareti esnasında her bireyin engelli adayı olduğunu belirterek sözlerine şu şekilde devam etti; ‘Engelliler Haftası münasebetiyle Altıeylül Belediyesi olarak Görme Engelli kardeşlerimize baston takdim ediyoruz. Engelliler haftası münasebeti ile ziyaret ettiğimiz Görme Engelliler Derneği’nde bizlere ev sahipliği yapan dernek başkanımıza teşekkür ederim. Her bir birey engelli adayıdır. Yeter ki kalplerde beyinlerde engel olmasın. Bizim de belediyemizde engelli personellerimiz var onlarla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz de engelli kardeşlerimizin en azından yanında olduğumuzu belirtmek cihetiyle bastonlarımızı takdim ettik. Ayrıca Filistin’de Ümmeti Muhammed kan ağlıyor. 60’a yakın sivil hayatını kaybetti.. İsrail ve Amerika’yı kınıyoruz.’ dedi.

Balıkesir Görme Engelliler Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Akif Ergün de, derneği onurlandırdığı ve engelli kardeşlerini unutmadığı için, hediyeleri için Başkan Hasan Avcı’ya teşekkür etti.