MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

SADECE YOL YAPMIYORUZ

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü evleri yanan ihtiyaç sahibi vatandaşların mağduriyetini gideriyor. Sadece yol yapmıyor, vatandaşın gönüllerine taht kuruyor.

Altıeylül ilçesi Paşaköy ve Gümüşçeşme mahallelerinde iki ayrı evde çıkan yangın sonucu ihtiyaç sahibi vatandaşların evleri kullanılamaz hale geldi. Yanan evlerini yaptırma gücü olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların imdadına Altıeylül Belediyesi yetişti. Paşaköy mahallesinde, annesinin evinin bahçesinde bir çocuğu ile eski bir evde yaşayan Gülsüm İkiz ve Gümüşçeşme mahallesinde üç çocuğu ile iki göz odada yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan Muammer Kırcanoğulları’nın evi ve tüm eşyaları yangın sonucunda kullanılamaz hale geldi. Mahalle muhtarlarının aracılığı ile Altıeylül Belediyesi’ne ulaşan vatandaşların talepleri, Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) tarafından alınıp gerekli inceleme başlatıldı. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların kullanılamaz durumdaki evlerinin yapımı  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından tutulan Yangın Hasar Tutanağı doğrultusunda gerçekleştiriliyor.  Paşaköy mahallesinde yangında evini tamamen kaybeden Güsüm  İkiz’in  ev yapım işinde sona gelinirken, Gümüşçeşme mahallesi Gümüşpala cadddesi üzerindeki evlerini yangında kaybeden Muammer Kırcanoğulları’nın evinde onarım çalışmaları Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekiplerince başlatıldı.  Can kaybı yaşanmayan yangında evi oturulamaz hale gelen Muammer Kırcanoğulları duygu ve düşüncelerini aktarırken şunları söyledi:  “ Gece üç civarlarında büyük oğlum bizi uyandırdı. Yangın başlamıştı. İtfaiye ekipleri anında müdahale ettiler ama evin oturulacak yeri, kullanılacak hiçbir eşyam kalmadı. Üç çocuğum ile sokakta kaldım. Altıeylül Belediyemizden Allah razı olsun. Gördüğünüz gibi çalışmalara başladılar, duvarları, elektrik tesisatını yapıp teslim edecekler. Hakkımızda hayırlısı olsun” şeklinde konuştu.

 Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekipleri 2017 yılında, evi yangında hasar gören ve kullanılamaz hale gelen ihtiyaç sahibi üç ailenin evini yeniden inşa ederken 2 aileye de malzeme desteğinde bulundu.  2018 itibari ile Gümüşçeşme ve Paşaköy’de yanan evlerin tadilatı sürerken  Altıeylül Belediyesi kimsesizlerin kimi olmaya devam ediyor.