MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’DEN VATANDAŞA PAZAR SERVİSİ

Altıeylül Belediyesi Pazar yeri olmayan mahallelerde yaşayan vatandaşlar için Pazar yerlerine ücretsiz servis aracını hizmete sundu. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı insan odaklı hizmetlere devam ettiklerinin altını çizerken ‘2018 şantiye yılı olacak’ dedi.

 Konuşmasına öncelikle Afrin’de elde edilen zafer ile başlayan Başkan Avcı; “ Öncelikle, Çanakkale zaferinin 103. Yıl dönümünde, 57. Alayı temsilen 57. Gününde bize Afrin Zaferin zaferini yaşattığı için kahraman Mehmetçiğimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Afrin operasyonunda şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar,  gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu vatanı, milleti hiçbir şekilde bölemeyecekler. Ecdadın torunları emanetine sahip çıkıyor. Bugün bunu hep beraber gördük. Bu vesile ile gurur duyduk, onur duyduk.” dedi.

Sosyal Belediyeciliğe verdikleri önemin yanı sıra yatırımlara da devam ettiklerini dile getiren Başkan Avcı ‘Vatandaşın mutluluğu bizim de mutluluğumuz’ mesajı verirken Pazar yeri için hizmete giren servis hakkında şunları söyledi;  “Altıeylül Kurucu Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu döneminde Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül’ sloganıyla yola çıktık. Vatandaşımızın mutluluğu bizim için her şeyin önünde. Pazar yeri olmayan mahallelerimizdeki vatandaşlarımız, Pazar yerine ulaşabilmek için bir servis talep etmişlerdi. Saat başlarında olmak üzere ücretsiz servislerimizi başlattık. Bundan sonra da vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. 2019 geldiğinde mutlu insanlar, mutlu Altıeylül olarak yeni döneme girmek istiyoruz.” Dedi.

Gündemde olan projelerden bahseden Başkan Avcı 2018 yılının şantiye yılı olacağını belirtti. Başkan Avcı; “2018’i sosyal belediyecilik yılı ilan etmiştik. Aç açıkta kimse kalmayıncaya kadar Altıeylül olarak maksimum gayreti sarf edeceğiz demiştik.  Bunun yanında yatırımları da ihmal etmeyeceğiz diyoruz. 2018 şantiye yılı da olacak dedik. Bunun ilk göstergesi Kültür Merkezi İnşaatımıza başlayacağız, Cuma Pazarı’mızın üzeri kapanacak, Plevne mahallemizde Kapalı Pazar yeri projemiz, Balıkesir Büyükşehir’imizin 40 dönümlük Çevreyolu Parkı projesi var. Yepyeni bir Balıkesir, yepyeni bir Altıeylül ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Pazar yerleri için servis aracı ring şeklinde olup; Salı günleri Gümüşçeşme Mahallesi pazar yerinden, Cuma günü 2. Gündoğan’daki pazar yerinden saat başı hareket edecek.