MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

İ’LAYI KELİMETULLAH İÇİN ÇARPIŞIYORUZ

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, AK Parti İl Danışma Meclisinde yaptığı konuşmada tarihten örnekler vererek İslamiyet ve Osmanlı Devleti zamanında başarılara imza atan devlet adamlarından bahsetti.  Başkan Avcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Genç kardeşlerim, sevgili büyüğüm, hanım kardeşlerim.. Mahzun olmayın, üzgün olmayın. Çünkü sizin ruh hamurunuzda, atını boğazına kadar Atlas Okyanusu’na sokup, gökyüzüne hiddetle parmağını kaldırdıktan sonra ‘Sen şahit ol Ya Rab, önüme bu denizi koymasaydın bütün cihanı Müslüman yapacaktım’ diyen Tarık Bin Ziyad’dan parçalar var. Sen, Mute savaşında kendisini savaşmaktan alıkoyan, yarısına kadar kopmuş parmağını atından inip, ayağının altına koyup ‘Allahu Ekber’ diyerek çekip koparan Abdullah Bin Rehava ile aldığı doksan kılıç ve ok yarasından sonra Allah’a kavuşan Cafer-i Tayyar ile aynı yoldasın. Sen; sekiz yıllık saltanatın altı yılını at sırtında savaş meydanlarında, İslam uğruna cihada harcayan, Sina Çölü’nde atından inip uzun uzun yürümeye başladığında, ‘Sultanım ne ola ki, askerimiz kırılmak üzere denildiğinde, ‘ Görmüyor musunuz? Resullulah Efendimiz önümüzde yürürken ben nasıl atımla gideyim?’ diyen ve yine hilafeti bu millete kazandırdıktan sonra ‘Hakimul Harameyn’ diyen Hacı Efendiyi düzelterek ‘Biz Hadimul Haremeyniz, Haremeynin hademesiyiz diyen ve ömrünü İsla’a hizmetle geçirmiş Yavuz Sultan Selim Han’la aynı soydansın. Ve yine sen, cephede askeri, tüfeğinde mermisi, bileğinde gücü kalmayıncaya kadar Ravza-i Mutahara’yı savunup, Allah Resulu’nün, mübarek ayakucuna kapaklanıp ‘Seni bırakmayacağım Ya Resullullah, seni terk etmeyeceğim’ diyen Fahrettin Paşa’nın milletindensin.”

YEDİ DÜVELE ‘DUR’ DİYEBİLEN BİR LİDERİMİZ VAR

Konuşmasına Abdulhamit Han döneminde yaşananların bugün yeniden yaşandığının altını çizen Başkan Hasan Avcı “Bu millet necip bir millettir. Hz. Allah bu millete İslam’ın sancaktarlığını verdi. Vefatının 100. Yılında kendisini hasretle andığımız Ulu Hakan Sultan Abdulhamit Han; tamamen bitmiş bir devleti otuz üç yıl şahlandıran, ayakları üzerinde tutan Ulu Hakan Sultan Abdülhamit Han zamanında yaşananlar bu gün de aynen tekerrür ediyor,  ama bir farkla. Bugün millet dimdik Reis’inin arkasında duruyor. Bugün yedi düvele karşı ‘Durun’ diyebilen, ‘Dünya beşten büyüktür’ diyebilen dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri Hz. Allah bu millete nasip etti. “ dedi.

İ’LAYI KELİMETULLAH İÇİN ÇARPIŞIYORUZ

Başkan Avcı, konuşmasında Afrin’de gerçekleştirilen ‘Zeytin Dalı Operasyonu’na da değinirken “Mazlumun umudu, zalimlerin korkulu rüyası, Cumhurbaşkanımızın Önderliğinde olan Fırat Kalkanı’nda, bugün de ‘Zeytin Dalı’ operasyonunda Mehmetçiğimiz Suriye’de ‘İlay-ı Kelimetullah’ için çarpışıyor ve inşallah zaferle dönecektir. Bu vesile ile, Afrin’deki kahraman Mehmetçiğimize Hz. Allah’tan kolaylıklar, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim” şeklinde konuştu.