MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

60 BİN TON ÇÖP TOPLADIK

Altıeylül Temizlik İşleri ekipleri 2017 yılında pırıl pırıl bir Altıeylül için çalıştı. 2018’de de daha temiz bir Altıeylül için çalışmalara devam ediyor.

2017 yılında pırıl pırıl bir Altıeylül için çalışmaları sürdüren Altıeylül Temizlik İşleri Müdürlüğü, merkez ve kırsal mahallelerde evsel ve kaba atıkların toplanmasının yanı sıra, ortak alan ve ihtiyaç sahiplerinin ev-mekân temizliklerini de gerçekleştirdi. Temizlik İşleri ekipleri 2017 yılında merkez ve kırsal mahallelerde 2.907 adet konteyner dağıtırken, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 331 adet konteynerin tamirini de gerçekleştirdi. Hane sayısının daha yoğun bölgelerde ayrıca 5 m3  lük  60 adet yer altı çöp konteyneri yerleştirildi. Ekipler, 2017’de evsel ve kaba atık toplama işlerine de devam etti. Günlük çıkartılan evsel atıkların yanı sıra, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda kaba atıkların toplanmasını da sağlayan ekipler toplamda 60.381 ton atık topladı.

EVLERE DE GİRİYORLAR

Altıeylül Temizlik İşleri ilçe genelinde ortak alanların temizliğini gerçekleştirirken ihtiyaç sahibi vatandaşları da unutmadı. 2017’de 948 Adet ibadethanenin temizliğini gerçekleştiren ekipler, ihtiyaç sahibi ve bakıma muhtaç vatandaşların temizliğini yapmak için 656 haneye girdi. Kişisel bakımlarını yapamayan yaşlıların talepleri doğrultusunda hareket eden hanım temizlik ekipleri 3.300 adet tuvalet, banyo gibi özel alanların temizliği yaptı.

Altıeylül Temizlik İşleri ekipleri, daha temiz bir Altıeylül ve vatandaşların mutluluğu için 7/24 esasına göre çalışmalarına hem merkezde hem kırsalda devam ediyor.