MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

SÖMESTR TATİLİ BAŞLADI

2017-2018 Sömestr tatili başlarken, Altıeylül ilçesi Karamanlar kırsal mahallesinde öğrenciler karnelerini Altıeylül Belediye Başkanı Başkan Hasan Avcı’dan aldı.  

Karamanlar (Taşıma Merkezi) İlk ve Ortaokulu’nda yapılan karne töreninde öğrencilerle bir araya gelen Başkan Hasan Avcı ‘Yarıyıl tatiline giriyorsunuz. 4 ay boyunca çalıştınız, emek verdiniz. Şimdi iki haftalık bir tatil sürecine giriyorsunuz, dinlenmeyi hak ediyorsunuz. Dört aylık sürecin ilk değerlendirilmesini şimdi alacaksınız. Başarılı olduğunuza inanıyorum. Zaman zaman kırık notlar da olabilir, bunun için de aşkı şevki kırmaya gerek yok. Çalışmaya devam edeceksiniz. Çalışırken de iyi insanlar, iyi bireyler olacaksınız. Size kısa bir hikâye anlatmak istiyorum.  -Önce adam olacaksınız, adam olmak demek erkek olmak demek değil, iyi insan olmak demektir. –   Bir baba evladına demiş ki, ‘Yavrum senden adam olmaz’ Evladı da;  ‘Ben bunu sana ispatlayacağım, büyük adam olacağım’  demiş gitmiş. Okumuş, çalışmış bir gün kaymakam olmuş. ‘Gidin, Babamı çağırın, getirin görsün beni nasıl adam oldum’ demiş oğlan.  Babayı yaka paça almışlar kaymakamın huzuruna getirmişler. Kaymakam bey demiş ki, ‘hani sen demiştin ya adam olamazsın diye, bak ben kaymakam oldum’ Babası da ‘Ben sana kaymakam olmazsın demedim ki, adam olmazsın dedim. Sen eğer adam olsaydın, önce gelirdin, elimi öperdin. Babacım ben bu noktaya geldim diye kendin anlatırdın’ demiş. Evet çocuklar, önce adam istiyoruz, önce insan istiyoruz. Eğitim  - öğretim diyoruz. Öğretim bizim için önemli, ama eğitim çok daha önemli. Çünkü siz iyi insan olduğunuz zaman etrafınıza iyilikler yaparsınız, iyilik yaptıkça da mutlu insanlar oluruz. Tatilde bol bol dinlenin, kendinize zaman ayırın, kitap okumaya gayret edin. Tatili iyi değerlendirin, hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Karamanlar mahallesinde gerçekleştirilen karne törenine, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Başkan yardımcısı Ahmet Özen, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik katıldı. Başkan Avcı öğrencilere okuma seti ve kitap hediye ederken Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Çocuk Köyü’nün tatil boyunca ücretsiz olduğu müjdesini de verdi.