MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR

SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu’nu ziyaret etti. Çocuklara sporun öneminden bahsetti.

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ile yaptığı okul ziyaretlerine devam eden Başkan Hasan Avcı öğrencilere sporun öneminden bahsederek şunları söyledi. “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne diyor, ‘Sağlam Kafa Sağlam Vücutta bulunur’ diyor. Derslerinize çalıştığınız kadar spora da büyük önem vermelisiniz ki daha sağlıklı, daha verimli olasınız. Sizler bizlerin geleceğisiniz.” dedi.

Gönül Elçilerimiz

Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu’nda ziyaret ettiği bir sınıfta bir kız öğrencinin sınıflarında bir tane Irak’lı öğrenci bulunduğunu söylemesi üzerine, yabancı uyruklu öğrencilerin Gönül Elçilerimiz olabileceğinin altını çizen Başkan Avcı sözlerine şu şekilde devam etti; “Yabancı öğrenciler bizim gönül elçimiz olabilirler. Onlar bizim kardeşlerimiz. Muhakkak onlara sahip çıkacağız. İlk etapta bize yük gibi görülseler de ileriye doğru memleketler arasında gönül köprüsü olabilir. Memleketlerine döndüklerinde akrabalarına bizden bahsedecekler. Çocuklarımıza bu arkadaşlarına sahip çıktıkları için teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Hasan Avcı okul idaresinden bilgiler aldı, etkinlik davetlerine katılma sözü de verdi.