MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

MİTİNG GİBİ KARŞILAMA

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı hafta sonları da kırsal mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Sarıalan Mahallesinde düzenlenen pilav hayrına katılan Başkan Avcı, vatandaşla sohbet edip sorunlarını dinledi.  Miting havasında geçen ziyarete Ak Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Allteylül Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Mesut Baytekin ve Ak Parti Altıeylül İlçe Teşkilatı yönetimi katıldı.

BU MİLLET CUMHURBAŞKANI'NI YEDİRMEZ

Kırsal mahalle ziyaretinde vatandaşlara hitap eden Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan “Amerikasından  Almanyasına, İsrailine kadar herkes Türkiye ile uğraşıyor. Ülkemizi parçalamak ve Cumhurbaşkanımızı yıkmaya çalışıyorlar. Ama bu millet Cumhurbaşkanı'nı yedirmez. İslam coğrafyasında Müslüman iradesini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Bunun yerine İsrail iradesini yani Yahudi iradesini getirmeye çalışıyorlar. Büyük şeytan Amerika bir karar aldı. Müslümanların ilk kıblegahı olan Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmeye kalktı. Bunun akabinde Cumhurbaşkanımız tüm İslam ülkelerinin liderlerini topladı ve böylesi bir karara el birliği ile itiraz edelim, Birleşmiş Milletleri acilen toplantıya çağıralım dedi. Yapılan toplantıda, biz, Müslümanların haklı davasını tüm dünya ülkelerine haykırdık. Oylama yapıldı. Türkiye'nin kararını destekleyen 128 ülke oldu ama Amerika'nın kararını destekleyen sadece 8 ülke oldu.” şeklinde konuştu

MİLLETİMİZİN EFENDİSİ DEĞİL, HİZMETKÂRI OLACAKSINIZ

Sarıalan mahallesinde coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Hasan Avcı ise; “Akşamın bu saatinde bu kalabalıkla, bu coşkuyla bizi karşıladığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Vekilimiz az önce Kudüs'ten bahsetti. 'Aslanlar sahada yokken çakallar cirit atar. Ama aslanlar sahaya çıktığı zaman çakallar kaçacak yer arar.' Kudüs meselesinde; bu millet arkasında durduğu için bir lider çıktı ve dedi ki; 'Dünya 5’ten Büyüktür, Dünya 1’den Büyüktür.Burası Müslüman diyarıdır, burayı kimseye yar etmeyiz' dedi. Resullullah  Efendimiz Bedir Savaşı'nda Hz. Hamza Efendimize diyor ki; 'Ey Hamza! Heybetini gizli tut. Zira, yürüyüşün ölümü korkutuyor.' Biz de Sayın Cumhurbaşkanımıza diyoruz ki; 'Ey Cumhurbaşkanım, heybetini gizleme. Zira, yürüyüşün çakalları korkutuyor.' İşte bu çakallar, bu millet Cumhurbaşkanımızın arkasında durduğu müddetçe kaçacak delik arayacaklar ve meydanı aslandan alamayacaklardır. Bu millet bugünlere İslam'ın sancaktarlığını yaparak geldi ve kıyamete kadar, İslam'ın sancaktarlığını yaparak gideceğiz. Nerede bir mazlum inlese, ona elini uzatan bu millet var. Dünyada yardım açısından 2. sıradayız. Cumhurbaşkanımız bize bir tavsiyede bulundu. Dedi ki; ‘Senden bir tek şey istiyorum. Milletimizin efendisi değil, hizmetkârı olacaksınız, milletin içinde olacaksınız ve millete tepeden bakmayacaksınız. 3 şey söylüyorum sana; tevazu-tevazu-tavazu!’Biz de Allah'ın izniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın emrinde bu milletin hizmetçisi olmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız.” dedi.