MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

TEK TIKLA İMAR DURUMU ÖĞRENEBİLECEK

Tek Tıkla İmar Durumu

Altıeylül Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü  ile İmar Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla vatandaşa kolaylık sağlayacak olan sistem hizmete girdi. İmar durumunu öğrenmek artık tek tık ile mümkün.

Hizmet noktasında insan odaklı çalışmalarına bir yenisini ekleyen Altıeylül Belediyesi, İmar durumunu öğrenmek isteyen vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak olan E-İMAR uygulamasını hizmetlerine ekledi. Bir aylık çalışma sonrasında hizmete başlayan uygulamaya; ada, parsel ve mahalle bilgileri ile giriş yapan vatandaşlar imar durumu bilgilerini görebilecekler. Bilgileri dosya olarak indirme ve yazdırma alternatifleri sunan e-imar uygulamasına Altıeylül Belediyesi web sitesi www.altieylul.bel.tr  üzerinden ulaşılabilecek.  Uygulamaya giriş yapan vatandaşlar imar durumunun yanı sıra Plan Notları’nı okuyabilecek ve ‘Haritada Görüntüle’ butonları vasıtasıyla harita üzerinden ilgili yere ulaşabilecekler. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Hepinizce malumdur ki vakit nakittir. Kurumların ve vatandaşlarımızın iş ve işlemlerini en hızlı şekilde yapabilmeleri için teknolojinin tüm imkânlarından faydalanmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda, vatandaşımızın işlerini kolaylaştıracak yeni hizmetleri uygulamaya koyuyoruz. E-İmar uygulaması da bunlardan biri. Bu çalışmalarımızı çeşitlendirerek daha güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz.” Dedi.

Hizmete giren e-imar uygulaması sonrası yeni iki proje üzerinde çalışmalar yapan Altıeylül Bilgi İşlem Müdürlüğü pek yakında Altıeylül Coğrafi Sistem ve Altıeylül Kent Rehberi’ni de vatandaşların hizmetine sunacak.