MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU “BİZDE GÖREV İSTENMEZ VERİLİR”

KAFAOĞLU “AK PARTİ ÜYESİ OLMAK BİR ŞEREFTİR”

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu 2. Gündoğan Mahallesi’nde Altıeylül Avcılar Atıcılık Spor Kulübü’nün toplantısına katıldı. Avcılarla biraraya gelen Başkan Kafaoğlu projeleri yaparken projelerin merkezine insanları koyduklarını söyledi. Yola çıkarken mutlu insanlar şehri sloganı ile göreve başladıklarını belirten Kafaoğlu “Moraliniz bozuksa avcıların arasına gelip atışları dinleyeceksiniz. Derdiniz varsa derman olurlar, tasanız varsa dindirirler, kederiniz varsa giderirler” diyerek avcılardan büyük alkış aldı.

“ÖRGÜTLÜ TOPLUMLAR HER ZAMAN ÖNEMLİDİR”

Avcılar ve atıcıların biraraya gelmesinin güzel bir birliktelik olduğunu ifade eden Kafaoğlu “Kurulan kulüpte Altıeylül isminin de taşınması ayrı bir güzel. Örgütlü toplumlar her zaman önemlidir. Birlikte olmak, beraber düşünmek, beraber hareket etmek önemli. Yan yana geldiğimiz zaman başarılamayacak işleri başarıyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Domuzlar tarım arazilerini ciddi şekilde etkiliyorlar, sizde domuz avına çıkıp tarıma destek oluyorsunuz. Kendi aranızda geçen güzel hikâyeleri birlikte paylaşacaksınız, anlatacaksınız. Avcıların muhabbeti güzeldir” dedi.

“BAŞARIYI ÇEKEMEYENLER VAR”

Başkan Kafaoğlu konuşmasında 15 Temmuz hain darbe girişimi ve ülkemize yapılan saldırıları hatırlatarak “15 Temmuz’u unutmadık. Asker kıyafeti giyen hainler o kara gece Türk milletine saldırdılar. Ancak Türk milleti hayasızca akını durdurdu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milleti sokaklara davet etmesiyle birlikte millet sokaklarda darbeyi önledi. Artık yedi düvel değil yetmiş yedi düvel ülkemize saldırıyor. Bizim birliğe, beraberliğe, kardeşliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Oyuna gelmeden, emin adımlarla ilerlememiz lazım. Son 15 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti AK Parti iktidarı ile başarılı bir şekilde yönetiliyor işte bunu çekemeyenler var, ülkenin güzel gidişatını bozmak isteyenler var bunlara fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

“HER ZAMAN TOPLUMUN İÇİNDEYİM”

Başkan Kafaoğlu konuşmasının sonunda Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ile ilgili gelen sorulara yanıt vererek şunları kaydetti: “Ben her zaman toplumun içindeyim. Seçimler sadece seçim döneminde çalışılarak kazanılmaz. Bir seçimin bittiği yerde diğer seçim başlar. Ben seçildiğim günden bu yana çalışmalarımı sürdürüyorum. Siyasetin malzemesi insandır. Biz hizmetkarlık yapmayı seviyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi var. Genel merkezimiz halkı arayarak telefon ile aday sordu, daha sonra büyükşehir meclis üyeleri, belediye başkanları ve teşkilatlar oy kullanarak adayını belirledi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir’in adayını Pazartesi açıklayacak, Salı günü de mecliste seçim olacak ve başkan seçilecek. CHP seçimde oylamaya katılmayacak ve aday göstermeyecek. Seçimlere 56 AK Parti, 6 MHP ve 4 bağımsız olmak üzere 66 meclis üyesi katılacak. Genel başkanımız kimi takdir ederse o isim başkan olacak. Bizde görev istenmez verilir ve bu partide ne görev verilirse en iyi şekilde yapmaya çalışırım. AK Partinin üyesi olmakta bir şereftir.”