MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’DEN SPOR KULÜPLERİNE TAM DESTEK

Altıeylül Belediyesi ‘Amatör Spor Haftası’ münasebetiyle, Altıeylül Belediyesi sınırları içerisinde bulunan amatör spor kulüplerine malzeme dağıtım töreni düzenledi.

Altıeylül Belediye’sinde gerçekleşen programa Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç, Altıeylül İlçe Gençlik Müdürü Ahmet Akan ve Amatör Spor Kulüp Başkanları katıldılar.

Törende konuşan Başkan Zekai Kafaoğlu; ‘‘Amatör Spor kulüplerimizi önemsiyoruz. Amatör spor kulüplerimiz gençlerimizi spora alıştırarak, onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıyor. Gençlerimizin enerjilerini doğru yönde harcamalarını sağlıyor. Altıeylül Belediyesi olarak amatör spor kulüplerine gerek malzeme, gerek diğer konularda her zaman destek veriyoruz. Biz belediye olarak ayrıca bir futbol takımı kurmadık. Bize de bu fikri veren, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin ağabeyimiz, yıllarını vermiş, ömrünü amatör spor kulüpleri için harcamış birisinin fikri bizim için önemliydi ve ben kendisine çok teşekkür ediyorum. ‘Danışan yolunu şaşırmazmış’ istişare bizim geleneğimizde önemlidir. Biz yerel yönetimler olarak yaptığımız çoğu hizmetlerde bunu düşünüyoruz. Bir mahalleye proje yaptığımız zaman proje bazında güzel oluyor ama uygulamada yerine giderek vatandaşımızın da görüşünü alıyoruz. Vatandaşımızda fikrini söylüyor çünkü mahallede yaşayan projeyi kullanacak olanlar onlar. Belediyelerin yapmış olduğu projeleri ile toplumun talepleri ve istekleri örtüşmesi lazım, örtüşmez ise ne kadar para harcarsanız harcayın hiçbir anlamı olmaz’’ dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu;  “Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na Amatör Spor Kulüplerine verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Amatör spor kulüplerinin başarılı bir sezon geçirmesini diliyorum” dedi.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç konuşmasında; “Başkanım vermiş olduğunuz destekler bir yana bizi burada amatör kulüpler olarak davet edip topladığınız için çok teşekkür ederiz. Sizin bize verdiğiniz değer ve ilgi bizim için çok önemli. Biz amatör kulüpler olarak Türk gençliğine yatırım yapıyoruz. Coğrafyamız çok geniş bu gün Marmara adasından, Ayvalık ilçemize kadar bu coğrafyada haftada 55 maç yapılıyor. Tabi ki zaman zaman gerginlikler oluyor rekabet psikoloji ile ama ben inanıyorum ki Türkiye’de fair play anlayışına uygun oynandığı il Balıkesir’dir. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na bize vermiş olduğu maddi, manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum’ dedi.

Konuşmaların ardından kulüp başkanlarına krampon, forma ve eşofmanın yer aldığı malzeme dağıtımı yapıldı.