MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU: “CAMİLER TOPLUMUN BİR PARÇASIDIR”

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla açıklama yaparak, din görevlilerinin haftasını kutladı, camilerin kardeşlik, barış dostluk, paylaşma duygularının arttığı önemli bir ibadet yeri olduğunu söyledi.

 

Toplumda camilerin ve din görevlilerinin yerinin ayrı olduğunu ifade eden Başkan Zekai Kafaoğlu camilerin islam inancının temel ilkelerini oluşturan yerler olarak vurgulayarak, belediye olarak her zaman camilere ayrı bir önem verdiklerini, camilerimizin temizliği, ışıklandırılması başta olmak üzere birçok talebi yerine getirerek vatandaşların ibadetlerini en iyi şekilde yapmalarına yardımcı olduklarını kaydetti ve bundan sonra da camilere gereken desteği vereceklerini belirtti. Kafaoğlu “Camilerde vatandaşlarımızın namaz çıkışında ikram çeşmesinden şerbet ve limonata ikramında bulunuyoruz. Önemli gecelerde camilerimizde mevlüd-i şerif okutuyor, hayırlar yapıyoruz” dedi.

Başkan Kafaoğlu ibadet yeri camilerin vatandaşlar arasında kardeşlik duyguları başta olmak üzere, sevgi, saygı, barış, dostluk, paylaşma, merhamet, yardımlaşma gibi bizi biz yapan değerlere de öncülük ettiğini söyledi. Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik eden Kafaoğlu hergün sabahın erken saatlerinde ezan okuyarak vatandaşları camilere davet eden ve bu aradan gecenin geç saatlerinde yine vatandaşlarımızın camiyle buluşmasını sağlayan din görevlilerini kutladı.  

Kafaoğlu açıklamasının sonunda 15 Temmuz hain darbe girişimi akşamında camilerin çok önemli bir görev yürüttüğünü de hatırlatarak “O gece camilerimizin minarelerimizden yükselen selalarla camilerimizin ne kadar önemli olduğu gözüktü. Balıkesir’de de o akşam tüm din görevlilerimiz görevlerini en iyi şekilde yaparak sela okudular ve o gece Türk milleti ihanete karşı birlik oldu, manevi bir güç sağlandı” dedi.