MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Şölen her yerde

Altıeylül Belediyesi 11. Balıkesir Yörük ve Türkmen Şöleni tüm hızıyla devam ederken, şölen coşkusu şehrin değişik merkezlerinde farklı Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlediği etkinliklerle sürüyor.

Şölen kapsamında Yay/Ada alışveriş merkezinde açılan Yörük Sergisi’ne Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman Hanımefendi, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Protokol eşleri, Meclis Üyeleri ve birim müdürleri katıldı. Altıeylül Halk Eğitim Merkezi’nin destek verdiği sergide birbirinden renkli ve orijinal yörük eşyaları halkın beğenisine sunuldu. Sergi açılışı sonrası Kırgızistan Halkoyunları Ekibi ve Pamukçu Bengi Ekibi izleyenlere gösterilirini sunarlarken bir yandan da Yörük gözlemesi ve ayran ikram edildi.

BAYŞAD ve SAKATLAR DERNEĞİ KOROSUNDAN DUYGUSAL ANLAR

Sergi açılışı sonrası Hüma Hatun Kız Meslek Lisesinde gerçekleşen gecede Balıkesir Şair ve Yazarlar Deneği (BAYŞAD)'ın şiir dinletisi ve Sakatlar Derneği Korosu'nun seslendirdiği şarkılar büyük beğeniyle izlendi. Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Meclis Üyeleri, Protokol eşleri , Sivil Toplum Kuruluşları ve misafirlerin katıldığı gecede özellikle Davul Şov ile büyük alkış alan Gaziantep Büyükşehir Halk Oyunları Ekibi kıyafetleri ve figürleri ile ilgi odağı oldular. Bigadiç Halkoyunları ekiplerinin zeybek gösterileri ise gecenin en beğenilen gösterileri arasındaydı. 

 

,