MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

2017 SONUNDA ALTIEYLÜL’E 270 BİN M2 PARKE TAŞI DÖŞENECEK

Ekipler hem merkezde hem kırsal da çalışmalarını sürdürüyor. Asfalt ile birlikte parke taşı döşeme işi de tüm hızıyla devam ediyor.

 

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri durmaksızın çalışmalarını sürdürüyor. İlçenin dört bir yanında asfalt ve parke taşı işini gerçekleştiren ekiplerin hummalı devam eden işleri tüm hızıyla devam ediyor. Plevne Mahallesi’nde bulunan Prestij Caddesi’ndeki parke taşı döşeme ve kaldırım çalışması tamamlandı. Elektrik direklerin yerlerine konulması, bisiklet yolunun asfaltlanmasının ardından cadde farklı görünümü ile bitecek.

AVUKATLAR CADDESİ YENİLENİYOR

Bunun yanı sıra ekipler Bahçelievler Mahallesi Avukatlar Caddesi’nde de çalışmaya başladılar. 600 metrelik bölümde asfaltlar kaldırıldı, yeni asfalt atılacak, kaldırımlar değişecek. Avukatlar Caddesi üzerinde UEDAŞ ve Türk Telekom’un yer altındaki çalışmasının tamamlanmasından dolayı kaldırımları sıfırdan yapılacak, aynı bölgede yer alan Ilgın Sokak ile Palmiye Sokak’ ise yeniden asfalt atılacak. Kasaplar Mahallesi Çardaklı Mevkiinde de ekipler çevre düzenlemesine çalışmasına başlıyor. Merkezde bazı mahallelerde de asfalt yama işlemleri de sürüyor.

BU YIL TOPLAMDA 270 BİN M2 PARKE TAŞI

Merkez ile birlikte kırsal mahallelerde güzelleştirme çalışması devam ediyor. Köylüköy, Gökçeören, Yakupköy, Ataköy, Kesirven ve Büyük Bostancı mahallerinde şu anda parke taşı döşeniyor. Kırsal mahaller güzel bir görünüme kavuşurken, ilçe merkezinde yapılan çalışmaların hepsi kırsala da yapılıyor ve böylelikle kırsalda güzellik, estetik ve görünüm daha farklı bir boyut alıyor. Bu sene kırsalda toplamda 170 bin m2 parke taşı döşeme işi gerçekleşecek, şehir merkezinde ise bu rakam şu anda 50-55 m2 civarında olurken, rakam sene sonunda 100 bin m2’ye çıkacak.

“MUTLULUK VE REFAH İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını sık sık ziyaret ederek, yakından takip ediyor. Ekipleri merkez ve kırsalda yalnız bırakmayan Başkan Kafaoğlu “Sene sonunda yaklaşıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüzün sene başından bu yana sürdürdüğü çalışmalar hızla devam ediyor. Bu sene şehir merkezine ağırlık verdik. Merkezde Kasaplar ve Altıeylül Mahallelerini yeniden düzenledik, cadde ve sokaklarında değişim sağladık. Plevne Mahallesinde Prestij Caddesi yapıyoruz, Bahçelievler Mahallesi’nde asfalt işine ağırlık verdik. Kırsal kesimde de vites büyüttük, parke taşı işini hızlandırdık. Göreve geldiğimiz günden bu yana kırsal mahallelerimize parke taşı döşenmesi noktasında büyük yol almıştık, şimdi de yine eksik kalan yerlere parke taşı döşeme işini tamamlayacağız, vatandaşımız rahat edecek. Vatandaşımızın mutluluğu, refahı için çalışıyoruz. Fen İşleri ekiplerimiz durmadan çalışıyor. Ekiplerimizi kutluyorum” dedi.