MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU: “SİYASETİN ÖNCELİĞİ SEVGİ”

AK Parti Altıeylül Gençlik Kolları’nın düzenlediği toplantıya katılan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu gençlerle biraraya geldi.

 

İl Başkan Vekili Türkan Buğra, Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan, Altıeylül İlçe Gençlik Kolları Başkanı Talha Yurdakök ve Altıeylül İlçe Gençlik Kollarının katıldığı toplantının konuğu Başkan Zekai Kafaoğlu oldu.

Kafaoğlu gençlere öğütler verdi, düşüncelerini aktardı. Kafaoğlu gençlerin biraraya gelip, fikir alışverişi yapmasında bereket olduğunu söyledi.

“SEVGİ OLMAZSA SİYASET OLMAZ”

Kutlu yürüyüşün içinde bulunan gençleri kutlayan Kafaoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu partide siyaset yapmanın önemine değinerek, “Gençken ne kadar fazla çalışırsanız, ne kadar koşarsanız gelecekte o kadar fazla başarılı olursunuz. Bütün başarılı liderler gençlik kollarından gelmiştir. Merdivenleri adım adım çıkan insanlar hep zaman başarılı olur. Merdivenleri hakkına vere vere çıkın. Bulunduğunuz görevi layıkıyla yapın. İnsanları seveceğiz, insanları sevmeden siyaset olmaz, önceliğimiz bu olacak. İnsanları sevmiyorsak siyasete başlamamalıyız. Bu işin evveli sevgi, ortası sevgi, sonu sevgi. Siyasette sevgi iklimini yaymamız lazım. Küsmek ve darılmak için bahaneler üretmek yerine sevmek ve sevilmek için çareler arayacağız. Fedakârlık yapan her zaman kazanır. Ben bu zamana kadar sabırlı, fedakarlık yapan ve çok çalışıpta ben zarar gördüm diyen kimse görmedim. Siyaset uzun maraton koşusu, nefesi kısa olanlar bu yolda yürüyemezler” dedi.

“GENÇLERE GÜVENİYORUZ”

Başkan Kafaoğlu “Sizler gençlik kollarına ne için geliyorsunuz? Gençlik kollarına iş bulmak için değil, bu davaya inandığınız için, bu davanın siyasi liderine inandığınız için, bütün mazlum ülkelerin temsilcisi olduğumuz için geliyorsunuz. Tempoyu arttırmamız lazım. Cumhurbaşkanımız gençlere güveniyor. Seçme yaşı 18 ilen seçilme yaşı da 25’den 18’e indi. Gençleri devletin ve milletin meseleleri ile ilgilenmeye, fikir üretmeye yöneltiyoruz. Gençlerin önünü açıyoruz” diye konuştu.