MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NDEN VETERİNER HEKİM 2 AYLIK BEBEĞE CAN VERDİ

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Veteriner Hekim Sinem Yurdusev İzmir’de 2 aylık bebeğe karaciğerini verdi. Başkan Kafaoğlu küçük bir çocuğa yeniden can veren ve hayata tutunmasını sağlayan personelini kutladı.

 

Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Veteriner Hekim Sinem Yurdusev sosyal medya hesaplarında İzmir’de yaşayan Demirbaş ailesinin çağrısına kayıtsız kalmadı. 2 aylık Mehmet bebeğin yeniden sağlığa kavuşması için karaciğer nakline ihtiyacı vardı. Belediye personeli bu duruma kayıtsız kalmadı ve sosyal medya aracılığıyla aile ile temasa geçti ve hemen İzmir’e gitti. Yapılan tetkikler sonucunda personelin dokuları uyum sağladı ve 2 aylık Mehmet Demirbaş’a karaciğer nakli İzmir Çiğle Kent Hastanesi’nde başarıyla gerçekleşti. Hem bebeğin hem de karaciğerini veren veteriner hekimin sağlık durumu iyi. Minik bebek taburcu oldu, Demirbaş ailesi karaciğerini yavrularına bağışlayan Altıeylül Belediyesi personeline teşekkür ettiler.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da bu duruma kayıtsız kalmadı ve Sağlık İşleri Müdürlüğünde çalışan Veteriner Hekimi Sinem Yurdusev’i tebrik etti, kutladı, duyarlılığından dolayı teşekkürlerini iletti. Başkan Kafaoğlu “Organ bağışı yaparak minik kardeşimizin hayata bağlanmasını sağlayan personelimizi tebrik ediyorum. Böyle bir personelle çalışmaktan gurur duyuyorum.  Doku ve organ akli bekleyen tüm hastalara acil şifalar diliyorum. Sizin gibi duyarlı kişilerin sayılarının artmasını bekliyorum. Hayat kurtarmak çok önemli birşey, sizi kutluyorum, Allah sizden razı olsun” dedi.

Veteriner Hekim Sinem Yurdusev de “Sosyal medyadan ailenin yardımını görünce temasa geçtim ve İzmir’e gittim, aileyi tanımıyorum. Şu an bebeğin sağlık durumu çok iyi, aile ile de görüşüyoruz. Minik yavrunun hayata tutunmasından dolayı mutluyum” diye konuştu.