MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ MUHSİN YAZICIOĞLU PARKI’NDA İFTAR VERDİ

  ALTIEYLÜL BELEDİYESİ MUHSİN

YAZICIOĞLU PARKI’NDA İFTAR VERDİ

Altıeylül Belediyesi 2. Gündoğan Mahallesi’nde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Engelsiz Sosyal Yaşam Parkında halka açık iftar yemeği verdi. İftar öncesi mehteran takımının gösterisi ve şiir dinletisi vatandaşlar tarafından büyük alkış alırken, iftar programına ev sahipliği yapan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun yanı sıra Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Yelis, Bayram Karacan ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri Muhittin Açıcı, Bayram Bilgin ile Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Hayati Örencik, AK Parti Balıkesir İl Yöneticileri ile Büyük Birlik Partisi Balıkesir İl yöneticileri, Alperen Ocakları Başkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Kafaoğlu yaptığı konuşmada ‘‘Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini taşıyan bu parkta hep beraber oruçlarımızı açacağız, soframızı paylaşacağız. Bu anlamla günde bizlerle berber olduğunuz için başta Ankara’dan gelen misafirlerimiz olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum. Yerel yönetimler olarak bizi biz yapan değerlere sahip çıkmamız lazım, geçmişimizi asla unutmamamız lazım, geçmişini unutan milletlerin geleceği olamaz. Yeni nesillere, geçmiş deki değerlerimizi ve devlet adamlarını aktarma noktasında yerel yönetimler üzerine düşen görevi yapmalı. Onların isimlerini Parklarda, Tesislerde, Meydanlarda ve Caddelerde yaşatması lazım” diye konuştu. 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis de “Bu güzel parka rahmetli şehit liderimizin ismini veren Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin verilmesinden dolayı Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ediyorum. Muhsin Yazıcıoğlu büyük bir dava adamıydı” dedi.

İftar programının ardından Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu beraberinde iftar için Balıkesir’e gelen Büyük Birlik Partisi yöneticileri ile birlikte 15 Temmuz Şehitler ve Ömer Halisdemir Anıtı’nı ziyaret ettiler, ardından da Alperen Ocakları’na giderek burada çay içip sohbet ettiler.