MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’DE 3000 KİŞİLİK SAHUR

ALTIEYLÜL’DE 3000 KİŞİLİK SAHUR

Altıeylül Belediyesi 2. Gündoğan Mahallesi Cuma pazarında sahur programı düzenledi. Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, BAUN Rektörü Kerim Özdemir, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlarımızın katılımı ile niyetlenildi. Kuran-ı Kerim tilaveti, semazen gösterileri ve dualarla birlikte sahur programı gerçekleşerek, ikram çeşmesinden vatandaşlara Osmanlı şerbeti ikram edildi. Diğer yandan Solist Yusuf Dede’nin ilahileri mest etti. Sahura katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar sahur programının ev sahibi olan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na güzel bir organizasyon gerçekleştirdiği için teşekkürlerini ilettiler.

“ALLAH BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN”

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sahur yemeğinde konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken sahur programında biraradayız. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Ülkemizi parçalamak, bölmek isteyenlere fırsat vermesin. Bu yüce Türk milleti tarihi boyunca kendilerine yapılan saldırıların hepsini püskürtmüştür. Bunu nasıl başarıyoruz, bir ve beraber olunca, kardeş olunca, hep beraber Türkiye olunca başarıyoruz. 80 milyon vatandaşımız şehit olmaya hazır. Ölümden korkmayan bir milleti dize getiremezler, ezanımızı susturamazlar, bayrağımızı indiremezler, vatanımızı bölemeyecekler. Daha nice Ramazanlara, bayramlara ulaşmak dileğiyle” dedi.

“RAMAZANA YAKIŞIR ORGANİZASYON OLMUŞ”

Vali Ersin Yazıcı da “Altıeylül Belediyesi’nin güzel sahur programında sizlerle birlikte olduğumuz için mutluyum. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve ekibini kutluyorum. Binlerce insanı biraraya toplayan ve ramazan ayının finaline yakışır güzel bir organizasyon olmuş. Rahmet ve bereket ayında tüm kardeşlerim ibadetlerini yaptılar, fakir-fukara ile gönül bağlarını pekiştirdiler, müşkil durumdaki insanlara el uzattılar. Bir ve beraber bir şekilde gönül sofralarında buluştuk. Tuttuğumuz oruçların kabul olması dileğiyle, hepinizin Ramazan Bayramını kutluyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.