MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Hoşgeldin Serra bebek

Altıeylül Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu, Hasan Basri Çantay mahallesinde oturan ve ilk bebekleri Serra’yı kucaklarına alan Aydın ailesine hayırlı olsun ziyaretine gitti.

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü yeni doğan bebekler için ziyaret projesini başlattı. Başkanımız Zekai Kafaoğlu ile eşi Didar Kafaoğlu, Meclis Üyesi Yasemin Akkol ve Sağlık İşleri Müdürü Emine Ödemiş ile birlikte Hasan Basri Çantay Mahallesi’nde oturan Aydın çiftinin bebekleri için ziyarette bulundular.

Proje ile ilgili bilgiler veren Sağlık İşleri Müdürümüz Emine Ödemiş “Bir anne olarak, yeni anne olmuş hanımlarımızın hislerini anlayabiliyorum.  Bebek sahibi olan hanımlarımızın ihtiyaç duyabilecekleri malzemeden oluşan bir paket hazırladık. İçerisinde bebeğimizin kişisel bakım malzemeleri, bebek zıbını ve en önemlisi de, ‘bebeğimin günlüğü’ kitabı bulunmakta. Annelerimizin bebeklerinin doğduğu günden başlayıp, adım adım gelişmesini yazabilecekleri bu kitabı, bebeklerinin bakımında ve gelişiminde başucu kitabı olarak kullanabilecekler. Yeni doğanlar için yapılan bu uygulamaya aslında biz 15 Kasım itibari ile başladık. Büyükşehir Belediyemizin hazırlamış olduğu paketleri Altıeylül ilçe sınırlarımız içerinde dağıtımını yapıyoruz. Bunlara ilaveten bizim hazırlamış olduğumuz paketlerimizi de yeni doğanlarımıza ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

“ÇOCUK BEREKETTİR, ÇOCUK MUHABBETTİR”

Seviye – Ramazan Aydın çiftinin ilk bebekleri olan Serra’yı kucaklarından indirmeyen Başkanımız Zekai Kafaoğlu çifti anne ve babayı kutlarken ailenin mutluluğuna ortak oldular. Serra bebeğin sağlıklı ve hayırlı bir evlat olmasını dilediğini söyleyen Başkanımız “Size Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur abimizin selamını da getirdim. Serra bebeğimiz ailesine, vatanına, milletine hayırlı ve sağlıklı bir evlat olsun. Yeni doğan bebeğimize küçük hediyelerimiz var. Aile birliğini önemsiyor ve sağlıklı bir evlilik için elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz. Türkiye’mizin son zamanlarda nüfus yaşlanmaya başladı. Bu yüzden de biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sık sık bu konuda söylemlerde bulunuyor. Ne diyor büyük usta, “Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah kerim.”.. Ben de bu duygularla, Serra bebek hayırlısı ile büyüsün, ama ona en az 2 tane de kardeş olsun diyorum” dedi.