MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

BERBER DÜKKÂNININ İSMİ ARTIK YABANCI DEĞİL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işyerlerine Türkçe isim açıklamasının ardından Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu belediyenin işletmesi olan Zeytin Cafe’nin ismini Zeytin Bahçe olarak değiştirmiş ve ardından ilçede bulunan isimleri yabancı olan 104 esnafa mektup yazarak Türkçe tabela vurgusu yapmıştı. Bu çağrıya ilk uyan isim Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan berber dükkanı oldu. Daha önce Hair Designer olan işyerinin ismi artık Ahmet Gürel Berber olarak değişti.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu çağrısına uyan ve işyerinin ismini Türkçe’ye çeviren Ahmet Gürel’i ziyaret ederek tebrik etti, kendisini kutladı ve Altıeylül Belediyesi yazılı saat hediye etti, aynı zamanda tıraş oldu.

“AHMET KARDEŞİMİZİN DAVRANIŞI

DİĞER ESNAFLARA ÖRNEK OLMALI”

Başkan Zekai Kafaoğlu “Ahmet kardeşimizin işyerinin ismi daha önce Hair Designer’di. Sayın Cumhurbaşkanımız artık Türkiye’de işyerlerinde yabancı isimler görmek istemediğini, öz Türkçe isimler kullanılsın demişti. Türkçe dili oldukça kullanılan bir dil, diğer dillerden de kelime haznesi açısından oldukça zengin. Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına ilk olarak biz uyarak Zeytin Cafe’nin ismini Zeytin Bahçe olarak değiştirdik. Daha sonra 104 işyerine mektup yazarak Türkçe tabela vurgusu yaptık. Ahmet kardeşimiz ilk adımı atarak ilçemizde işyerinin ismini yabancıdan Türkçe’ye çeviren ilk esnaf oldu, Ahmet kardeşimizin bu davranışı diğer esnaflara örnek olmalı. İnanç, bayrak, devlet, millet, vatan önemli olduğu gibi dilimiz de önemli. Ahmet kardeşimi kutluyorum. İşyerinin ismini değiştiren tüm esnaflarımızı ziyaret edeceğim” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZ BİZE YOL GÖSTERDİ”

İşyeri sahibi Ahmet Gürel de “Sayın Cumhurbaşkanımızın yabancı tabelalara karşı yaptığı açıklaması ve ardından Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun mektubundan sonra tabelamızı değiştirdik. Gençlere yol gösterdiği için başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.