MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

MECLİS ÜYELERİ HAZİRAN HARCIRAHLARINI BAĞIŞLADI

Altıeylül Belediyesi Haziran ayı 2. Oturum meclisi toplantısı gerçekleşti. Oturum Başkanlığını Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun yaptığı toplantıda AK Parti, CHP ve MHP meclis üyeleri Balıkesirspor formaları ile geldi. Ortak karar alan grup üyeleri Haziran ayı harcırah ücretlerini Balıkesirspor’a bağışladı. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun başlattığı destek kıvılcımı, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve personelin katkısı devam etmişti son olarak da belediye meclis üyeleri Haziran ayı harcırahlarını bağışta bulundu.  Haziran ayında iki oturum gerçekleştiği için meclis üyeleri toplamda 6 bin 748 TL 16 kuruş bağış yapacak.

“BALIKESİRSPOR BİZİM MARKAMIZ”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “AK Parti, CHP ve MHP grubuna ilgilendiren dolayı teşekkür ediyorum. Bizim başlatmış olduğumuz Balıkesirspor’a sahip çıkılması çağrımıza belediye meclisimiz de Haziran ayı oturum ücretlerini bağışlayarak destek oldular. Bu bir sinerji olacak. Balıkesirspor bizim markamız. Tüm Türkiye, Dünya Balıkesirspor’u televizyonlarda izliyor ve bundan daha iyi bir reklam aracı olamaz. 90 dakika boyunca bir televizyon kanalına reklam verseniz ilin bütçesi yetmez ama 90 dakika boyunca o ilin takımının maçları veriliyor, ilin güzelliklerinden bahsediliyor. Bu değeri kaybetmememiz lazım. Sendikalar, odalar, borsalar, işadamları da kampanyaya katılırsa bir farkındalık olur ve Balıkesirspor tekrar eski günlerine döner”.

   “MEŞALEYİ YAKAN ZEKAİ

BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

AK Parti Grubu Adına konuşan Belediye Meclis Üyesi Faruk Özen “Siyasi düşüncelerimiz farklı olsa da Balıkesirspor ortak paydamız. Balıkesirspor’a destek olan tüm meclis üyelerine ve meşaleyi yaktığı için Zekai Başkana teşekkür ediyoruz. Bizim jenerasyon Balıkesirspor’u 2. Lig, 3. Ligde yaşadık, 40 yıl aradan sonra süper lige çıkma sevinicini yaşadık, takımımızın dibe gitmesini istemiyoruz, herkesin destek olmasını bekliyoruz” dedi.

“BAŞLANGICI BAŞKANIMIZ YAPTI”

CHP Grubu Adına düşüncelerini aktaran Belediye Meclis Üyesi İsmail Sarsılmaz “Sayın Başkanımıza Balıkesirspor’u gündeme getirdiği için teşekkür ediyoruz. Balıkesirspor’un maddi anlamda sıkıntı var meclisin aldığı kararı destekliyoruz. Balıkesirspor’un kötü günlerden çabuk çıkacağına inanıyoruz. Balıkesir halkının da destek vereceğine inanıyoruz.  Önderlik etmesi gereken Balıkesir’in yöneticileridir, bunun başlangıcını başkanımız yapmıştır” dedi.

“ÖNDERLİK HERKESE ÖRNEK OLMALI”

MHP Grubu adına Belediye Meclis Üyesi Uğur Güneri ise  “Balıkesirspor bir markadır. Zekai Başkanımızın önderliği için teşekkür ediyoruz. Diğer başkan ve işadamları da yardımlarını esirgemezler” dedi.

 

-