MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

SIRRI RAHMAN BÜYÜLEDİ

Altıeylül Belediyesi Nikâh Salonu’nda gerçekleşen ‘Sırrı Rahman İlahi albümü’ tanıtımı büyük ilgi gördü. Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen ve ‘Sırrı Rahman İlahi albümü’ tanıtımının yapıldığı gecede,  güftesi Uşşaki Mürşidi Sıddık Naci Eren’e, bestesi Sıtkı Sahil’e ait eserler tanıtıldı.

 

Programda oldukça duygulanan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaptığı konuşmada “Çok değerli büyüğümüz Sıddık Naci Eren’in yazmış olduğu, kaleme almış olduğu divanından eserleri, Balıkesir’de 30 yıldan bu yana yaşayan bestekâr Sıtkı Sahil’in besteleri ile çok güzel bir kaset ve beste oluştu. Hepimiz biliyoruz ki tesadüfü değildir. Birbirinden güzel, birbirinden farklı makamlarda bestelenmiş ilahileri dinleyerek gönüllerimiz mest olacak” dedi.

Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç ‘ın tasavvufi ve İslami açıdan bilgiler içeren konuşması ardından söz alan Sıtkı Sahil, albümdeki eserlerin besteleri hakkında bilgiler verdi. Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun ricası ile bu projeyi kabul ettiğini söyleyen Sıtkı Sahil, Sıddık Naci Eren’e ait güfteleri bestelerken yaşadığı duygu yoğunluğundan bahsederken rahatsızlığı nedeniyle programa katılamayan Naci Eren’e saygı ve sevgilerini, kendilerine bu imkânı veren Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na da teşekkürlerini sundu.

Sırrı Rahman İlahi Albümü’ nün tanıtımının yapıldığı gecede davetliler de duygu yoğunluğu yaşarken gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. Konuşmaların ardından sahne alan Yusuf Dede, semazenler eşliğinde albümdeki eserleri seslendirdi.

Program sonunda Başkan Kafaoğlu birbirinden kıymetli besteleri için Sıtkı Sahil’e emeklerinden dolayı, Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç’a da katılımından dolayı teşekkür ederek hediye sundu. Altıeylül Belediyesi’nin davetlisi olarak Balıkesir’de bulunan FAS Heyeti de gecede eserleri seslendiren Yusuf Dede ile Sema gösterisi yapan semazenlere hediyelerini takdim ettiler.