MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL MEYDANI’NDA ŞAMPİYONLUK COŞKUSU

Fenerbahçe Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonu oldu, taraftarlar müsabakayı Altıeylül Belediyesi’nin kurduğu dev ekranda coşku içerisinde izledi.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde Yunanistan temsilcisi Olympiakos'u 80-64 yenerek tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaştı. Fenerbahçe Olympiakos müsabakası öncesinde taraftarlar Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’ndan dev ekranda maçı izlemek istemişlerdi. Başkan Kafaoğlu çağrıya yanıtsız kalmadı ve dev ekran Altıeylül Ortaokulu Altıeylül Meydanı önüne kuruldu. Müsabaka için sandalyeler hazırlandı, patlamış mısır, şerbet ve su ikramı da meydanı dolduran taraftarlara ikram edildi. Fenerbahçeli taraftalar müsabaka öncesinde mehteran takımının şarkıları ile meydanı coşturdular.

Maçın başlamasıyla birlikte Altıeylül sarı-laciverte büründü, şarkılar, sloganlar ile takımlarına destek olan Balıkesirliler rakibini 80-64 yenerek Avrupa Şampiyonu olan Fenerbahçeyi bağırlarına bastılar. Bitiş düdüğüyle birlikte meydanda coşku ikiye katlandı, taraftarlar sevinç yumağı oluşturdu. Altıeylül Meydanı’nda şampiyonluğun keyfini yaşayan taraftarlar organizasyonu gerçekleştiren Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve belediye personeline teşekkür ettiler.