MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NDEN MİRAÇ GECESİNDE ŞERBET İKRAMI

Altıeylül Belediyesi Miraç Kandili dolayısıyla İmam Birgivi Camii önünde vatandaşlar şerbet ikram etti.

 

İmam Birgivi Camisi’nde kandil dolayısıyla program düzenlendi. Camileri dolduran vatandaşlar namaz kılıp, dua etti. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, mevlit ve duaların okunmasının ardından kılınan yatsı namazıyla sona erdi.

Cami çıkışında ise vatandaşlara Altıeylül Belediyesi Osmanlı şerbeti ikram ederken, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da kandil dolayısıyla duygularını ifade etti ve tüm vatandaşların kandilini kutladı.

Altıeylül İlçe Müftüsü İbrahim Türedioğlu “Bu gece önemli bir gece. Yüce rabbim İslam âleminde bulunan bütün insanların miracını mübarek eylesin. Yüce rabbim namaz kılan, Allah’ın yolunda yürüyen, sevgili peygamberimizin yolunda yürüyen, dürüst, düzgün, birbirini seven, birlikte hareket eden, her daim birbirinin hatalarını araştıran değil hatalarını gideren kullarından eylesin. Geceniz mübarek olsun” dedi.

Başkan Zekai Kafaoğlu, “Miraç kandilinde müftülüğümüzün İmam Birgivi Camii’nde yapmış olduğu bir program vardı. Bu program çerçevesinde ikram çeşmemizi buraya getirdik. Camiden çıkan cemaatimize Osmanlı şerbeti ikram etti. Tabii bu ikram çeşmemizi değişik mahallerde, pazarlarda, camilerde hergün dolaştırıyoruz. Kandiller Türkiye’de diğer İslam ülkelerine göre daha anlamlı kutlanıyor. Selçuklu’dan, Osmanlı’dan gelen bir kültür bu. Önemli olan bu geceyi manasıyla yaşayabilmek. Bu gece duaların makbul olduğu bir gece. Dünyaya huzur, barış gelsin, kan ve gözyaşı dinsin diye dua edeceğiz. Tüm islam aleminin Miraç Kandilini kutluyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum” diye konuştu.

 

-