MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’DE 23 NİSAN KONULU YARIŞMA SONUÇLANDI

Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan Çocukların Gözüyle 23 Nisan konulu ortaokul ve liselerarası resim ve şiir yarışması ödül töreni gerçekleşti.

Törene Altıeylül belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Berber, Ahmet Özen, birim müdürleri ve öğrenciler katıldı.

“SANATSAL BAŞARI ÖNEMLİ”

Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “Bengi Projesi içerisinde yer alan sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler içerisinde düzenlenen 23 Nisan resim ve şiir yarışması gerçekleşti. Öğrencilerimizin sadece akademik başarı anlamında değil, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de aktif rol almalarını istiyoruz. Öğrencilerimizi ödülleri ile destekleyen Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na ve Altıeylül Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

“İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaptığı konuşmada “Sayın Valimiz göreve başladığı günden bu yana Bengi Projesi ile eğitim alanına, kamu kurum ve kuruluşlarına bir enerji, sinerji getirdi. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz, öğrencilerimizin donanımlı olmasını önemsiyoruz. İşbirliğini önemsiyoruz” diye konuştu.

Resim yarışmasında Yarış Ortaokulu öğrencisi Sude Şenduran birinci, Altıeylül Ortaokulu öğrencisi Gül Sevim Demir ikinci, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Melek Aydınol üçüncü oldu.

Şiir yarışmasında Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Mustafa Eren Afaner birinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Zeliha Gökçen İnan ikinci, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Hilal Kayır üçüncü olarak ödülünü aldı.