MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU “KAZANAN TÜRKİYE OLDU”

KAFAOĞLU “KAZANAN TÜRKİYE OLDU”

 

KAFAOĞLU “ARTIK DAHA

 GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE VAR”

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması öncesinde Nergiz ve Küçük Bostancı Mahallelerinde referandumdan sonra geleceğim demişti, çat kapı yaptı, vatandaş şaşırdı.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması sonuçlandı. Türkiye’de %51.4 ile evet sonucu çıkarken, Altıeylül ilçesi de %50.93 ile evet dedi. Altıeylül’de evet oyları 58.843 olurken, hayır oyları da 56.483 oldu. 2147 oy farklı Balıkesir’in en büyük ilçesi olan Altıeylül Türkiye oylamasına yaklaştı. Başkan Zekai Kafaoğlu referandum öncesinde kırsal ve merkezdeki tüm mahalleleri gezmiş ve evet için destek istemişti.

Ancak Nergiz ve Küçük Bostancı’da Kafaoğlu’na vatandaşlar “Referandum bittikten sonra gelmezsin” demişti, bunun üzerine Kafaoğluçat kapı yaptı. Kafaoğlu ilk olarak Nergiz Mahallesine ardından da Küçük Bostancı’ya uğradı, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlar Kafaoğlu’nu karşılarında görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler ve “Başkanım seni bu kadar erken beklemiyorduk, bizi şaşırttın, mahcup ettin” dediler.

Başkan Zekai Kafaoğlu “Türk milleti kararını vererek eski hükümet sisteminden vazgeçiyoruz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kabul ediyoruz dedi. Bundan sonra ülkemizin yükselişini ve büyümesini izleyeceğiz. Artık daha güçlü bir Türkiye var. Türkiye’yi kimse durduramayacak. Darbeler, koalisyonlar, muhtıralar olmayacak. Aziz milletimiz hür iradesini sandığa yansıttı ve kararını verdi. Evet diyerek gece-gündüz demeden durmadan, yorulmadan çalıştık ve çalıştığımızın karşılığını da aldık. Tüm vatandaşlarımızın kararına saygılıyız, kaybeden yok kazanan Türkiye var. Bu çalışmalarda katkı sağlayan tüm teşkilat mensuplarına, bizleri yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza ve bizlere her zaman destek sağlayan Altıeylül halkına, emekleri bulunan Balıkesir’livatandaşlara teşekkür ediyorum” dedi.