MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL 4 KOLDAN BASTIRIYOR

16 Nisan’da yapılacak hükümet sistemi değişikliği ile ilgili halk oylamasına sayılı günler kalırken,  Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve eşi Didar Kafaoğlu referandum çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.  Kafaoğulları, gece gündüz demeden, hem kırsal hem merkez mahallelerde vatandaşlarla buluşup, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması için sandığa davet ederek destek istiyorlar.

 

81 Kırsal mahallenin tamamını dolaşıp oylamaya sunulacak hükümet sistemini vatandaşlara anlatan Başkan Kafaoğlu, yoğun programına rağmen merkezde de yapılan düğün daveti, yeni işyeri açılışı, üniversite öğrencileri ile buluşma, futbol turnuvası başlangıcı gibi birçok etkinliğe katılarak 16 Nisan’da destek istiyor. Gündüz yaptığı kırsal mahalle ziyaretlerinde ev ev dolaşıp kadınlarla bir araya gelen Başkan Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu ise Meclis Üyeleri ve Altıeylül Kadın Kolları ile beraber hanımlara yeni Hükümet Sistemi hakkında bilgiler veriyor.

4 KOLDAN HALK OYLAMASINA

16 Nisan yapılacak olan referandum çalışmalarına hız kesmeden devam eden Başkan Kafaoğlu, Milletvekilleri ve AK Parti İl ve İlçe teşkilatı ile beraber genç yaşlı demeden herkesi Evet demeye davet ediyor. Teşkilatla beraber dört koldan halkoylaması için çalışmalara devam eden Kafaoğlu gittiği her yerde, yeni sistemde Türkiye’nin şahlanacağı ve daha hızlı gelişeceğini söylerken AK Parti Hükümetinin 14 yıldan günümüze kadar neler yaptığını anlatıyor.

Başkan Kafaoğlu yaptığı çalışmalarda 16 Nisan Halk Oylamasının önemini vurgularken  şu konulara değiniyor; “14 yılda neler gördük, neler? Partimizi kapatmak istediler,17-25 Aralık operasyonları ve en son 15 Temmuz darbe girişimi… Bu yaşanan olaylara rağmen milletimizden alınan güçle ülkemizin menfaati için yoluna devam etmiştir. Bu noktada önümüzdeki halk oylaması bizim için kurtuluş savaşı kadar önemlidir. Ak ve Aydınlık bir Türkiye için, daha yaşanabilir bir Türkiye için 16 Nisan’da Evet dememiz gerekiyor. Tarihçi yazar Kadir Mısırlıoğlu şöyle diyor, Selçukludan da Osmanlıdan da daha güçlü bir Türkiye geliyor. İşte batı bunu anladı ve bu yüzden dost görünen bütün ülkeler sizlerde televizyonlardan izliyorsunuzdur bizim orada bulunan vatandaşlarımızla bir araya gelmememizi engelliyorlar, o ülkelere giden Bakanlarımızı ve Milletvekillerimizi vatandaşlarımızla birlikte olmamaları için ellerinden geleni yapıyorlar. Rahmetli Abdülhamit han en kritik dönemlerde bir konu olduğunda yabancı sefirleri davet eder onlarla fikir alış verişinde bulunurmuş. Onlar ne derse tam tersini yaparmış. İşte düşmanlarımız gün yüzüne çıktı ve aleyhimize çalışıyorlar. O yüzden 16 Nisan çok önemli. Sadece bizim için mi ? Değil.. O gün bizden Filistin haber bekliyor, Somali haber bekliyor, Arakan haber bekliyor Osmanlı yadigarı ecdat toprağı olan Bosna-Hersek haber bekliyor, Orta Asya’daki ve dünyadaki tüm Müslüman ülkeler o gün bizden haber bekliyor.  Çünkü son kale, son umut Türkiye. Çünkü biz her zaman mağdurun yanında zulmedenin karşısında durmuşuzdur. Bu yüzden 16 Nisan çok önemlidir.”

KADINLARI BİLGİLENDİRİYOR

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun yanı sıra, eşi Didar Kafaoğlu’da boş durmuyor. Kadın Kolları ve Meclis Üyeleri ile birlikte yapığı kırsal mahalle ziyaretlerinde ev ev dolaşarak kadınları halkoylamasına sunulacak olan Cumhurbaşkanlığı sistemi konusunda aydınlatıyor. Mahallelerde büyük bir sevgi ile karşılanan Didar Kafaoğlu, samimiyeti ile kadınların takdirini topluyor. Gerek evlerde, gerek mahallelerdeki sosyal tesislerde, gerekse sokakta gerçekleşen toplantılar kırsal mahallelerde sürerken Didar hanım merkezdeki program ve halkoylaması çalışmalarını da es geçmiyor.

Başkan Kafaoğlu ve eşi Didar Kafaoğlu, yeni hükümet sistemini son güne kadar gece gündüz çalışarak vatandaşlara anlatacaklarını ve 16 Nisan için sandıkta destek istemeye devam edeceklerini dile getirerek, enerjileri ile çalışma arkadaşlarına örnek oluyorlar.