MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ÇANAKKALE RUHU 15 TEMMUZ’DA CANLANDI HATİPOĞLU ALTIEYLÜL’DE ÇANAKKALE’Yİ ANLATTI

ÇANAKKALE RUHU 15 TEMMUZ’DA CANLANDI

 

HATİPOĞLU ALTIEYLÜL’DE ÇANAKKALE’Yİ ANLATTI

 

Altıeylül Belediyesi kültürel belediyecilik anlamında 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü dolayısıyla vatandaşlara Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun katılımı ile konferans verdi. Hatipoğlu 18 Mart’ın Genç Ruhu ile konusuyla vatandaşlara yıllar önce yaşanan destanlıkları anlattı. Nihat Hatipoğlu konferans öncesinde Başkan Zekai Kafaoğlu’nu makamında ziyaret etti, sohbet etti, 15 Temmuz Şehitler ve Ömer Halisdemir Anıtı’nın maketini inceledi.

Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleşen konferansın açılış konuşmasını yapan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Çanakkale savaşında yedi düvele karşı verilen kahramanlık mücadelesinde Vücutlarını siper eden kahraman askerlerimiz ve Seyit Onbaşı’nın iman gücü ile 276 kiloluk topu ya Allah bismillah deyip namlunun ağzına sürdü. İngilizlerin donanmasının meşhur muhribini Çanakkale sularının dibine gömdü.  15 Temmuz’ da vatana, bayrağınıza, devletinize sahip çıktınız. O Çanakkale ruhu yeniden 15 Temmuz’da canlandı. Bu ruh çok önemli, bu ruhu kaybetmemiz lazım” dedi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğluda Çanakkale’de askerlerimizin kahramanlık destanlarından örnekler verdi, Çanakkale savaşında askerlerimizin son nefeslerine kadar şehit olmak için düşmana karşı verdikleri mücadeleyi anlattı, 15 Temmuz’da vatan hainlerine karşı halkımızın ortaya koyduğu kahramanlıkları aktardı.

Nihat Hatipoğlu “15 Temmuz akşamı gibi günleri bir daha görmeyelim. Yüce Allah bu ülke, bu millet, bu bayrak, bu toprak, bu ezan üzerinde çirkin plan yapan kim varsa onların planlarını yıksın. Allah hepimizi kötülerden, fesatçılardan, çirkinliklerden korusun. Bizi kuranın yolundan ayırmasın ” dedi.

 

-