MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU’NDAN KADIN AYAKKABI TAMİRCİSİNE ZİYARET

KAFAOĞLU’NDAN KADIN AYAKKABI

TAMİRCİSİNE ZİYARET

 

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Ayakkabıcılar Odası Başkanı Turgay Kapan ile birlikte 2. Gündoğan Mahallesi'nde ayakkabı tamirciliği yaparak aile bütçesine katkı sağlayan Fatma Akçagün'ü işyerinde ziyaret ederek, bol kazançlar diledi.

 

Eşinin mesleğine katkı sağlamak adına işi kısa sürede öğrenerek tezgâhın başına geçen Fatma Akçagün kadınlara örnek oluyor. Ayakkabı tamirciliği mesleğini başarıyla sürdüren Fatma Akçagün’ü Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ziyaret ederek, özverisinden ve başarısından dolayı kutladı.

Başkan Zekai Kafaoğlu “Hanımefendiyi kutluyorum, kendisi büyük bir özveri gösteriyor ve eşine yardımcı oluyor, sabahtan akşama kadar işin başında. Fatma Hanım ekmeğini el emeği göz nuru ile kendisi çıkartıyor ve aile bütçesine katkı sağlamış oluyor. İmkânsız diye bir şey yok. Ayakkabı tamirciliği erkek mesleği olarak biliniyor ama bayanlarında fevkalade üstesinden geldiğini gördük. Kadınların yapamayacağı iş yok.  Bizde belediye olarak ALGEM’i açtık, kadınlar sertifika alsın, kendi işlerini kursunlar diye. Hiçbir yerden destek almadan kendi imkânları ile işi öğrenerek başaran Fatma Akçagün’ü tebrik ediyorum. Kendisi eşine büyük destek oluyor” dedi.

Ayakkabıcılar Odası Başkanı Turgay Kapan da “Bayan üyemiz 2. Gündoğan Mahallesi’nde hem tamirat hem de boya yapıyor, eşinin en büyük destekçisi. İnsanlar istedikten sonra her iş yapılıyor. Azimli olunca her iş yapılıyor. Ablamız nafakasını çıkartıp evine ekmek götürüyor. Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu duyarlı davranarak üyemizi ziyaret etti, kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

-