MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Ayvatlar'da hummalı çalışmalar sürüyor

11. Uluslararası Yörük ve Türkmen Şöleni Altıeylül İlçesi Ayvatlar Mahallesi’nde gerçekleşecek. 6-10 Mayıs tarihleri arasında dolu dolu yaşanacak festival öncesinde hummalı çalışmalar Ayvatlar Mahallesi’nde sürüyor. Altıeylül Belediyesi’nin büyük destek verdiği festival öncesinde ekipler hazırlıklarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Teknik İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, Kent Estetiği Daire Başkanı Zerrin Ağyar ve Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray festival alanını gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

“HARABE BİNA YÖRÜK EVİNE DÖNDÜ”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray “Eskiden bir okul olan bina taşımalı eğitim başladıktan sonra harabe binaya döndü. Bu binayı belediye olarak kültür ve sanata kazandırmak istedik. Bu mahallemizin dokusuna uygun olarak Yörük evi olarak düzenliyoruz. İdari bina içerisinde müze ve Yörük odası olacak. Ayvatlar Mahallesi’nde yıllardan bu yana şölen düzenleniyor. Bu yıl şenliği Balıkesir merkeze de yayıyoruz. Final Ayvatlar Mahallesi’nde olacak aynı zamanda Yörük Evinin açılışını yapacağız” diye konuştu.

“BY-PASS YOL YAPILDI”

Başkan Yardımcısı Mesut Eray düzenlenen festivale Balıkesir başta olmak üzere diğer illerden ve yurt dışından 20 bine yakın vatandaşın katıldığını hatırlatarak, “Mahallede şölen günü trafiği rahatlatmak amacıyla bir by-pass yol yaptık. 2.5 kilometrelik yapılan yol ile festivale gelen vatandaşlar hiç mahallenin içerisine girmeden şölen alanına gelecek” dedi.

“YÖRÜK EVİ MAHALLEYE DEĞER KATACAK”

Ayvatlar Mahallesi Muhtarı Nurettin Savran da harabe halindeki binanın yenilenerek Yörük evine döndürülmesi noktasında Altıeylül Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Mahallemiz Yörük Mahallesi, bu ev de bize değer katacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.