MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’DE ATA SPORUNA İLGİ

ALTIEYLÜL’DE ATA SPORUNA İLGİ

 

BAŞKAN KAFAOĞLU ‘YA HAK’ DEDİ

 OK ATTI, HEDEFİ TUTTURDU

 

Altıeylül Belediyesi, Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü ve Altıeylül Belediye Spor Kulübü arasında yapılan protokol gereğince vatandaşlara ücretsiz olarak verilecek okçuluk kursunun açılışı Cumhuriyet Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşti. 

Açılışa AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan, Belediye Başkan Yardımcıları Fikrettin Kocaman, Ahmet Özen, Belediye Meclis Üyeleri Eyüp Uygur, Cüneyt Barlin, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Altıeylül Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Akan ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılışta Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü üyeleri ok atışı gösterisinde bulundu, Başkan Zekai Kafaoğlu da ‘Ya Hak’ diyerek ilk kez ok attı, hedefi tutturdu salonda bulunan vatandaşlardan alkış aldı.

“TÜRK OKÇULUĞUNU

GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü Başkanı Enis Yurdakök yaptığı konuşmada “Unutulmaya yüz tutmuş Ata sporlarımızdan geleneksel Türk okçuluğunu geleceğe taşımak ve aktarmak adına Altıeylül Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu ile yaptığımız görüşme sonucunda bu kursu düzenlemeye karar verdik. Ata sporumuzu ve geleneklerimizi öğrenmeye çalışacağız. Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nun destekleri ve tanıdıkları imkânları için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

“OKÇULUK MEDENİYETİMİZDE

OLAN BİR KÜLTÜR MİRASIDIR”      

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “Yerel yönetimlerde merkezinde insanın olmadığı bir hizmet anlayışının başarıya ulaşması mümkün değildir. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana tüm faaliyetlerimizde ve planlarımızda insan var. Altıeylül Belediyesi olarak gençlerimizin boş zamanlarında spor yapmalarını, zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını önemsiyor. Sporu 7’den 70’e tüm vatandaşların yapmasını, Altıeylül’ü sağlıklı ve gelecek nesiller yetiştirmeyi planlıyoruz. Geleneksel ata sporlarımızdan olan okçuluk bizim medeniyetlerimizde olan bir kültür mirasıdır. Okçuluk bir savaş sanatıdır. Okçuluk gibi geleneksel sporlarımıza sahip çıkmak son derece önemlidir.  Güçlü bir gelecek inşa etmek istiyorsak toplumu besleyen köklerimizi ile irtibatı koparmamız gerekiyor. Geleceğimizin güçlü Türkiye’sini kurabilen okçular tepesini boş bırakmamak gerekir.  Amacımız okçuluğu Altıeylül’de buluşturmak ve ata sporumuzu yaygınlaştırmak istiyoruz” diye konuştu.

Programın sonunda Avrasya Kültür ve Spor İş Birliği Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Rıdvan Hız Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na mangala oyunu hediye etti.