MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU MHP ZİYARETİNDE KONUŞTU: “DEVLET BAHÇELİ TAM BİR DEVLET ADAMI”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte MHP Altıeylül İlçe Teşkilatı ve MHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

MHP Altıeylül İlçe Başkanı Orhan Dereli “Ziyaret için teşekkür ediyoruz, bizi onurlandırdınız. 4-5 ay önce atama ile göreve geldik. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“VATANIMIZI SEVİYORUZ”

Ziyarette konuşan Başkan Zekai Kafaoğlu da şunları kaydetti: “Yeni görevlerinizde başarılar diliyoruz. Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. 15 Temmuz darbe girişiminde ülkemizi bölmek ve parçalamak istediler. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletimizin gücü ile darbeye dur denildi. 15 Temmuz sürecinde MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve teşkilatlar demokrasiden yana tavır aldılar. Şimdi de önümüzde bir referandum süreci var, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli referandum süreci ile ilgili net bir tavır ortaya koydu ve “Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruattır” dedi. Şu anda bir vatan meselesi var. Türkiye şu anda kendi ayakları üzerinde duran ve söz sahibi bir ülke konumunda. Sayın Devlet Bahçeli “Doğu Perinçek ve hayırcılarla beraber olmaktansa Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olurum” dedi. Neden bunu söyledi çünkü kendisi hep devletten, vatandan ve milletten yana oldu. Artık güçleri birleştirmemiz lazım. Referandum istiklal, istikbal ve istikrar mücadelesi. Yüce Türk milletinin bileğini bükemeyecekler, bu referandumda da millet gereken cevabı verecektir. Şimdi parti içi ve parti dışı kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakıp hepimizin bir, diri ve iri olmamız lazım. Hedefe kilitlenmeliyiz. Bundan sonra işimiz vatan mücadelesi. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve teşkilatları da buna böyle bakıyor. Bizlerde Balıkesir’de güçlerimizi birleştirmeliyiz. Vatanımızı, bayrağımızı ve milletimizi seviyoruz”.

Ziyaret sonrasında MHP Altıeylül İlçe Başkanı Orhan Dereli Başkan Zekai Kafaoğlu’na Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti. Başkan Zekai Kafaoğlu da Başkan Dereli’ye Altıeylül’ün simgesi olan şadırvan maketi takdim etti.

“DEVLET BAHÇELİ HER ZAMAN DEVLETİN YANINDA OLDU”

Başkan Zekai Kafaoğlu daha sonra MHP İl Başkanlığını ziyaret ederek, İl Başkanı Argun Atıcı ile görüştü. Başkan Zekai Kafaoğlu ziyarette MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi 15 Temmuz sürecindeki duruşu ve referandum ile ilgili aldığı kararı ile kutladığını ve Devlet Bahçeli’nin tam bir devlet adamı olduğunu kaydetti. Kafaoğlu “Devlet Bahçeli resmin büyüğünü gördü. 15 Temmuz olayı en karanlık geceydi. Çok darbeler gördük ama 15 Temmuz bunlardan farklıydı. Devlet Bahçeli 15 Temmuz’da ilk tepki veren parti lideriydi. Referandum döneminde de Devlet Bahçeli yine olumlu mesajlar verdi ve devletin yanında yer aldı. Şimdi işimiz referandumda en güzel sonucu almak. Hep birlikte bir ve beraber olarak referandumda çalışmalıyız” diye konuştu.

“BAKIŞ AÇIMIZDA ÖNCE ÜLKEM DÜŞÜNCESİ VAR”

MHP İl Başkanı Argun Atıcı da “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor, bunun farkındayız. Türkiye’nin şu anki durumunu geniş değerlendirmemiz lazım. Buradaki amacımız ülkenin birliği, beraberliği ve sürekliliğidir. Herşeyi takip ediyoruz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin devlet adına duruşu çok önemli. Bizim bakış açımızda da önce ülkem düşüncesi var, devletin menfaati bizim için önceliklidir. Ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaret sonrasında Başkan Zekai Kafaoğlu MHP İl Başkanı Argun Atıcı’ya Altıeylül’ün simgesi Şadırvan verdi.