MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL KONYA SELÇUKLU’DA

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Konya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.

Beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Osman Zeki Şahin, Belediye Meclis Üyesi Hasan Avcı,  Fen İşleri Müdürü Kadir Uzun birlikte teknik incelemelerde bulunmak üzere Selçuklu’ya giden Başkan Zekai Kafaoğlu Konya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Başkan Altay Başkan Kafaoğlu ve ekibine Encümen Salonunda yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Selçuklu ilçesi ve yürütülen belediyecilik faaliyetleri hakkında heyete bilgi veren Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu, 622 bin 846 nüfusu ile Türkiye’de 50 ilden ve Dünya’da 77 ülkeden büyük bir ilçe. Bu büyüklükte bir ilçenin katma değerini arttırmak için önemli yatırım ve hizmetleri hayata geçiriyoruz. Altyapı ve asfalt, temizlik, park bahçeler, sosyo-kültürel çalışmalar ve hayatın her alanına etki eden önemli hizmetleri Selçuklu’ya ve Konya’ya kazandırmaya gayret ediyoruz. Tüm bu belediyecilik hizmetlerini yerine getirirken Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, Selçuklu Kongre Merkezi gibi prestijli eserleri ilçemize, şehrimize ve ülkemize kazandırıyoruz” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve beraberindeki heyeti Selçuklu’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altay, “Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve başkan yardımcısı, meclis üyesi ve birim müdürlerinden oluşan heyete gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Sayın Başkanımız ve beraberindeki heyet ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunacağız ve Konya’yı ve Selçuklu’yu tanıtma fırsatı bulacağız. Gerçekleşen bu ziyaretin iki ilçe içinde hayırlı olacağına inanıyorum” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Konya, Selçuklu Medeniyetine başkentlik yapmış ve tarihin izlerini günümüzde de taşıyan önemli bir şehir.  Hz. Mevlana’dan dolayı da huzur ve gönüller şehri. Kadim Medeniyetin ismini taşıyan Selçuklu, Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’ın ilçeye kazandırdığı modern ve prestijli hizmetler sayesinde standartların üzerinde bir şehir haline gelmiş. Başarılı çalışmalarının devamını diliyor ve karşılıklı fikir alışverişi ile belediyecilik deneyimlerinden faydalanmak istiyoruz” dedi.

Selçuklu Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen tanıtım programının ardından heyet, Tenis Kortu, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Selçuklu Kongre Merkezi, Sancak Yüzme Havuzu, Şehit Mustafa Çizmeci Spor Salonu’nda teknik incelemelerde bulundu. Ziyaretleri sırasında heyete eşlik eden Başkan Altay, tesisler hakkında bilgilendirme yaptı.

Ziyaret programının ikinci gününde heyet, Mevlana Müzesi, Tarihi Bedesten Çarşısı, İnce Minareli Medrese, Alaaddin Tepesi ve Sille’yi ziyaret etti.