MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU’NDAN ŞAMPİYON ELİFNAZ’A KUTLAMA

Altıeylül Belediyespor Kulübü Sporcusu Elifnaz Akat 21-27 Ocak 2017 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda yaptığı 9 maçın 8’ini kazanarak 10 yaş kızlarda Türkiye Şampiyonu oldu. Başkan Zekai Kafaoğlu kupa, sertifika ve madalyası ile ziyarete gelen şampiyon Elifnaz’ı kutladı.

 

 Daha önce 7,8 ve 9 yaşta ilk 10’a girip, milli takım havuzunda yer alan 2015’de Hırvatistan’ın Porec kentinde yapılan Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında 8 yaş altı kadın kategorisinde Avrupa 5’incisi olan Elifnaz bu kez 10 yaşta Türkiye şampiyonu olma başarısı gösterdi. Elifnaz’ın başarısını ilk kutlayan isim Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu oldu.

Beraberinde Antrenörü Nizamettin Güngör ve Satranç İl Temsilcisi Erdem Özgören ile birlikte Başkan Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret eden Şampiyon Elifnaz gurur kaynağı olan kupası, madalyası ve sertifikasını da beraberinde getirdi. Başkan Kafaoğlu Elifnaz’ı kutlayarak başarılarının devamını diledi, yarım altın taktı.

10 yaş kızlarda Türkiye Şampiyonu olan Elifnaz Akat “Türkiye Şampiyonu olduğumda gururlandım, mutlu oldum. Hedeflerimde dünya şampiyonluğu var” dedi.

Satranç İl Temsilcisi Erdem Özgören “2 yıldır satranç il temsilcisiyim, Balıkesir’de büyük bir potansiyel var. Zekai Başkanımıza kulüp sporcularına sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Hocamız 5 yıldır kızımıza emek verdi. Sabır ve emek büyük” diye konuştu.

Antrenör Nizamettin Güngör “Ciddi çalışmalar, doğru planlamalar ile güzel bir sonuç aldık. Elifnaz’ı sabırla çalıştığı için tebrik ediyorum. Bundan sonra çalışmamız yeni başlıyor. Hedefimiz büyük. 5 yıl ileriye dönük hedefimizi doğru planlama ile sürdüreceğiz. Başkanımız Zekai Kafaoğlu bize inanan bir kişi, her zaman yanımızda. Destek olanlara karşı mahcup olmamak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise “Çok mutluyum. Güzel bir başarı. Türkiye şampiyonu olmak kolay değil. Elifnaz kızımız çıtasını daha da yukarıya çıkartacaktır. Altıeylül Belediyespor Kulübü olarak 2 yıldan bu yana kızımızın yanındayız, destekçisiyiz ve bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Başta Elifnaz kızımız olmak üzere ailesini, antrenörünü ve il temsilcisini tebrik ediyorum” dedi.