MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’DEN ENGELLİLERE MOLA EVİ GELİYOR

ENGELLİ AİLELERİ SEVİNDİRECEK ADIM

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, hafta sonunda  ‘‘Bizim Gençler’’  23 yaş üstü engelliler ile bir araya geldi. Başkan Kafaoğlu engelli ailelerinin isteğine olumlu yanıt verdi. Bundan böyle Mola Evi kurulduğunda engelliler güzel bir vakit geçirebilecekler,  aileleri de dışardaki işlerini huzur içerisinde giderebilecekler.

 

Altıeylül Belediyesi’nin Pamukçu Sedefne Termal Otel’de düzenlediği kahvaltıya Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği Başkanı Fatma Tabanlı, Karesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Canseven, Altıeylül Belediye Meclis Üyesi Rafet Topalak, Bizim Gençler 23 yaş üstü engelliler ve aileleri katıldı. Bizim gençler 23 yaş üstü müzik grubunun mini bir konser verdiği kahvaltıda keyifli ve eğlenceli dakikalar yaşandı.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ‘‘Yüreği güzel, kendi güzel, güzel bakan, güzel insanlar hepinizi sevgi ile muhabbet ile selamlıyorum.  Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Doğumdan ölüme, çocuğundan gencine, yaşlısından, engellisine kadar tüm vatandaşlarımızla olmaktan son derece mutluyuz. Belediyecilik sadece yol, su, kanalizasyon, park ve bahçe demek değil, belediyecilik nüfuzumuzun tamamına dokunmak demek. Altıeylül’ün 175 bin nüfusu var hepsine dokunma gayreti içerisindeyiz, onların dertleriyle dertlenerek onların dertlerini azaltmaya çalışıyoruz, sevinçlerini paylaşarak da sevinçlerini çoğaltmaya çalışıyoruz. Sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik, çevreye duyarlı ve katılımcı belediyeciliği önemsiyoruz. Gelecekte çok daha güzel günler bizi bekliyor. Engelli kardeşlerimizin kendi tesisleri olacak, bu konuda hedefe kilitlendik, önce mola eviyle işe başlayacağız, uygun bir yer arıyoruz şuanda uygun bir yer bulunduğunda Altıeylül Belediyesi olarak biz bunu üstleneceğiz. Günlük ihtiyaçlarınızı giderebilmek için siz anneler babalar çarşıya pazara giderken evlatlarınızı bırakabileceğiniz bir yer olacak onlarda orada hoşça vakit geçirecekler, tabiiki devletin diğer kurum ve kuruluşlarıyla, Halk Eğitim Merkeziyle,  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’müzün de katkılarıyla bu işi mutlaka başaracağız. Mola Evi geçici esas hedefimiz bir yaşam merkezi oluşturmak çok daha geniş bir arazinin üzerinde bu yapıda Altıeylül ilçe sınırları içinde olacak ve arkadaşlarımız konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar. En az 30-40 dönüm üzerinde bir yaşam merkezi kurmayı hedefliyoruz,  bunu yapan iller oldu bunu başaran iller oldu biz niye başarmayalım mutlaka hedefe kitleneceğiz dernek, vakıf ve sizlerle beraber bu işi başarmanın gayreti içerisinde olacağız. Hepinizi sevgi ile muhabbet ile selamlıyorum, gününüz hayırlı olsun her şey gönlünüzce olsun’’ diye konuştu.

Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği Başkanı Fatma Tabanlı, “Güzel bir merkez yapılması ile ilgili ilk atımlar atıldı. Biz OBİDER olarak çok mutluyuz, başkanımıza çok teşekkür ederiz. Çocuklarımıza bir bakım evi gibi değil, çeşitli faaliyetlerle uğraşabileceği, atölyelerden sosyal paylaşım ortamlarının olduğu bir merkez olacak, bu şekilde projelendirmeyi düşünüyoruz. Türkiye’de diğer illerde yapılmış Antalya ve Konya başta olmak üzere üçüncüsünü de biz Balıkesir’de yapmak istiyoruz. Böyle bir girişimi de başkanımız Zekai Kafaoğlu’ndan duymaktan çocuklarımız ve biz çok mutlu olduk teşekkür ederiz” dedi.