MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

BAŞKAN KAFAOĞLU ANADOLU’NUN SESİNİ FAS’TA DUYURDU

     KAFAOĞLU FAS’IN KENİTRA ŞEHRİNDE

                 ALTIEYLÜL’Ü ANLATTI

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Eko Kentler İçin Fas Belediyeler Birliği Başkanı ve Şafşafon Belediye Başkanı Muhammed El Süfyani’nin daveti üzerine Fas Üniversitesi ile Belediyeler Birliği’nin düzenlediği İkinci Belediyeler Birliği Konferansında katılmak için Fas’a gitti. Anadolu’yu temsilen Başkan Kafaoğlu Fas’ta belediyecilik alanında konuşma yaptı, Altıeylül’ü anlattı.

Başkan Zekai Kafaoğlu yurt dışında Türkiye’yi, Balıkesir’i ve Altıeylül’ü temsil etti. Anadolu’dan bir Belediye Başkanının Afrika Fas’ta belediyecilik alanında konuşma yapması gündeme damga vurdu. Kafaoğlu seminer için gittiği Afrika’nın batıya açılan kapısı Fas’ta temaslarda bulundu, ayrıca Kenitra Belediye Başkanı Aziz Rabbah ile görüştü, kardeş belediye konusunda ön protokol imzaladı. Konferans ayrıca Fas Devlet Televizyonu’nun 1. kanalında yayınlandı, Başkan Kafaoğlu’nun duygu ve düşünceleri Fas ekranlarında yansıdı.

“SICAK ELİMİZ VATANDAŞA DEĞİYOR”

Başkan Zekai Kafaoğlu Kenitra Cemaati Merkezi’nde düzenlenen seminerde modern, sosyal ve çevreye duyarlı belediyeciliğe vurgu yaparak “Sosyal belediyeciliği önemsiyoruz. Çocuğundan gencine, yaşlısından engellisine, garip-gurabadan kimsesizlere kadar belediyenin sıcak elini vatandaşa hissettiriyoruz. Bu anlamda Altıeylül Belediyesi olarak ALGEM binamız ile birlikte dokunulmayan vatandaş kalmayacak. Belediye olarak park, bahçe, yol gibi hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyecilik anlamında vatandaşların derdine derman, çarelerine ilaç oluyoruz. Ben başkan olarak makamda oturmayı sevmiyorum, insanlarla birlikte olunca mutlu oluyorum. Bizim belediyemizin sloganı da Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül. Altıeylül’ümüz de insanların mutlu olması için çalışıyoruz” dedi.

“GELECEK NESİLLER İÇİN ÇEVREYE DUYARLILIĞI ÖNEMSİYORUZ”

Kafaoğlu çevreye duyarlı belediyeciliği önemsediklerini vurgulayarak “Havanın, suyun, toprağın kirletilmemesi gerekli. Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek için belediye olarak çalışmalar sergiliyor, çevreye duyarlı bir belediyecilik anlamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yenilebilir Enerji atık yönetimi ve geri dönüşümün önemli. Bu doğrultuda kentsel planlama ve eko yapıların gelecek için çok önemli ” diye konuştu.

KENİTRA İLE KARDEŞ ŞEHİRPROTOKOLÜ İMZALANDI

Başkan Zekai Kafaoğlu konferansın ardından Fas’ın Kenitra Belediye Başkanı aynı zamanda Fas’ın Toplu Taşıma Ulaştırma Bakanı Aziz Rabbah ile görüşerek, kardeş şehir ön protokolü imzaladı. Merkez nüfusu 445 bin olan ve ilçeleriyle birlikte nüfusu 1 milyon 250 bine yükselen Kenitra büyüklüğü ile Balıkesir’i andırıyor. Ön protokolün ardından Başkan Kafaoğlu Başkan Rabbah’ı Altıeylül’e davet etti.