MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

BUGÜNKÜ DERSİMİZ SİNEMA

Altıeylül Belediyesi ile Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile 22 kırsal mahallede öğrenim gören 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıfta okuyan toplam 2286 öğrenci ve 140 öğretmen 12 gün boyunca 120, Çanakkale Yolun Sonu ve Ertuğrul 1890 filmlerini izleyecek.

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik’in imzaladığı protokol ile birlikte kırsal mahallede okuyan öğrenciler sinema ile buluşacak. 14 Şubat-1 Mart 2017 tarihleri arasını kapsayan protokol ile birlikte 22 kırsal mahallede öğrenim gören 2286 öğrenci ve yaklaşık 140 öğretmen hergün 2 salonda birer seans olmak üzere 120, Çanakkale Yolun Sonu ve Ertuğrul 1890 filmlerini izleyecek.

“ÇOCUKLARIMIZ SİNEMA KÜLTÜRÜNE ALIŞACAKLAR”

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik “Biz çocuklarımıza görsel yolla eğitim-öğrenimi önemsiyoruz. Protokol ile birlikte kırsal mahallede okuyan öğrencilerimiz okullarından otobüs ile alınarak sinemaya götürülecekler ve burada film izleyecekler. Bu filmler milli, manevi duyguları aşılayan filmler. Çocuklarımız hem sinema kültürüne alışacaklar hem de milli ve manevi değerleri özümseyen bir nesil olmalarını arzu ediyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birçok protokol imzaladık. Çocuklarımız bizim herşeyimiz, geleceğimiz. Çocuklarımız bizden daha iyi yetişmeli ki ülkemiz muassır medeniyetler seviyesine ulaşabilsin. Eğitim ile ayrı ilgileniyoruz. Bu filmleri Kültür Bakanlığı’ndan aldık. Kırsal mahallelerde sinema alışkanlıkları kayboldu. Kırsalda eğitim-öğretim gören öğrencilerimizi sırasıyla otobüslerle sinemaya götürerek film izlettireceğiz.  Görsel eğitimin önemi fazla. Sinemada hem görsel hem duyma var, ikisi birarada. Bunun çok katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.