MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

VATANDAŞ HEM PAZAR YAPTI, HEM SERGİYİ GEZDİ

Altıeylül Belediyesi 15 Temmuz gecesini anlatan “Vatan Sevgisi İmandandır” resim sergisi açtı. Salı Pazarında açılan sergide vatandaşlar hem Pazar yaparken, hem de sergiyi gezerek o gece yaşananları yeniden canlandırdı. Kahraman milletin 15 Temmuz gecesi darbeye geçit vermediğini söyleyen Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu vatandaşlarla birlikte sergiyi gezdi. Başkan Kafaoğlu sergiden sonra pazarcı esnafına hayırlı işler dileğinde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti.

“SERGİNİN AÇILMASI ÖNEMLİ”

Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Ayhan Baydan “15 Temmuz’u unutturmamak adına bu tür sergiler önemli. Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ediyorum. Başkanımız ile birlikte sergiyi gezdikten sonra pazarcı esnafını da gezerek esnafımız ile hasbihal ettik” dedi.

“15 TEMMUZ AKŞAMI MİLLET DEMOKRASİDEN YANA OLDU”

Başkan Zekai Kafaoğlu da “15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız. Vatandaşlarımız sergiyi gezerek 15 Temmuz gecesi neler yaşanmış onları gördüler. Çanakkale ruhu nasıl dimdik ayaktaysa 15 Temmuz ruhunu da dimdik ayakta tutmaya çalışıyoruz. 15 Temmuz akşamı bu millet demokrasiden yana oldu, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkiye Büyük Millet Meclisine sahip çıktı. Sergiyi gezdikten sonra pazarcı esnafımızı da gezerek hayırlı işler dileğinde bulunduk” diye konuştu.