MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU’NDAN BİRİNCİLERE KUPA

PAMUKÇU EKİBİ 4 DALDA 3 BİRİNCİLİK, BİR İKİNCİLİK ALDI

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Balıkesir İl Birinciliği ile okullar arası il birinciliği halk oyunları yarışması Kurtdereli Spor Salonu’nda yapıldı.

Yarışmalarda Pamukçu Mahallesi’nin başarılı oyunları büyük alkış aldı ve her iki dalda da Pamukçu ekibi 3 birincilik ve bir ikincilik alarak il birincisi oldu. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Gençlik ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan ile birlikte yarışmalarda birinci olarak dereceye giren kulüpleri tebrik etti, kupalarını takdim etti.

Başkan Kafaoğlu ayrıca yarışmada THOF Büyükler Geleneksel Düzenlemeli dal ve Büyükler Geleneksel Düzenlemesiz Dalda il birincisi olan Pamukçu Bengi Halk Oyunları Ekibi ile MEB Okullararası Gençler Düzenlemeli Dalda il birincisi olan Pamukçu Mebruke Hakkı Kabakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi ‘ni, Minikler Geleneksel Düzenlemesi dalda ikinci olan Pamukçu İlköğretim Okulu’nu,  Gençler Geleneksel Düzenlemesi Dalda il ikincisi olan Altıeylül Belediyespor Kulubünü tebrik etti. 3 birincilik ve bir ikincilik alan Pamukçu ekibi şampiyonluğu çiftetelli oynayarak kutladı, Başkan Kafaoğlu da Pamukçu ekibine eşlik etti.