MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

BEKLEMEK YOK, GÜLER YÜZ VAR

Altıeylül Belediyesi bünyesinde kurulan Beyaz Masalar belediyenin yükünü hafifletiyor, vatandaşın işinin anında çözülmesi için yardımcı oluyor.

Beyaz Masalar vatandaşın işinin anında çözülmesi noktasında çalışıyor. Belediyeye gelen vatandaşlar beyaz masalarda önce güler yüzle karşılanıyor, daha sonra başvurularının anında ve hızlı bir şekilde çözümlenmesi için bir bardak çay içerken işlemleri tamamlanıyor. Minik misafirlere de beyaz masa personeli tarafından şeker ikram ediliyor. 

2015 yılında beyaz masalara 29 bin 523 kişi başvurdu. 15 bin 274 kişi istek, talep, şikâyet ve öneri ile ilgili gelirken, 14 bin 249 kişi de emlak ve çeşitli konularda bilgi almak için beyaz masalara başvuru yaptı.

Beyaz Masa, vatandaş ile belediye arasında köprü işlevi görürken, belediyenin halkın istek ve taleplerine daha hızlı cevap verebilmek ve güler yüzlü hizmet anlayışını yaygınlaştırmayı misyon ediniyor.

“VATANDAŞIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZ”
Vatandaşlar aynı zamanda 444 06 09 numaralı telefondan istek, şikayet ve önerilerini bildirilebilecekleri gibi Beyaz Masa’ya da www.altieylul.bel.tr adresinden de ulaşabilmektedirler.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu vatandaşların belediyeye geldiklerinde beklemeden işlerini hızlı bir şekilde yapmaları için hizmete giren beyaz masanın belediyenin gülen yüzü olduğunu söyledi.

Beyaz masalara gelen vatandaşların verilen hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Kafaoğlu “Vatandaş mutlu olunca bizler de mutlu oluyoruz. Vatandaş odaklı belediyecilik hizmeti veriyoruz. Bizim amacımız, vatandaş belediyeye geldiği zaman, hiç beklemeden sorunlarını, taleplerini çözümlemiş olarak gitmesi. Beyaz masalara gelen vatandaşlarımızın güler yüzlü bir şekilde ayrılmaları bizlere ayrı bir şevk ve çalışma azmi getiriyor. 1 yıl içerisinde binlerce kişi beyaz masalarımıza misafir olmuş ve sıkıntıları anında çözüme ulaşmış. Beyaz masaların faaliyette olması belediyedeki birimlerimizin iş yükünü de hafifleterek, belediyedeki hizmetlerin  daha hızlı sağlanması noktasında artı sağlıyor” dedi.