MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

“YAŞANABİLİR ALTIEYLÜL İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Altıeylül Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bu zamana kadar yaptıkları çalışmalarla beğeni topladı.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü toplamda salıncak, kaydırak ve tahterevalliden oluşan 102 takım yeni oyun grupları kurdu. Bunun yanı sıra 32 takım spor aletini de vatandaşların hizmetine sundu. Oyun grupları ve spor aletlerinin bulunduğu alanlara toplamda 5500 m2 kauçuk yapıldı.  İçerisinde aile ve spor parklarının da bulunduğu 15 adet yeni park yapımı gerçekleştirildi. 1350 adet oturma bankı cami, resmi kurumlar, muhtarlıklar ve parklara dağıtıldı.

35 adet çatılı piknik masası, 17 adet kamelya ve 50 adet piknik masası yapılarak ihtiyaç duyulan alanlara konuşlandırıldı. 52 park otomatik zaman ayarlı sulama sistemine çevrilirken, 6 caminin aydınlatması yapıldı; 3 semt spor sahası, 2 okulda da bisiklet park yeri ve birçok alanda fidan dikimi ve ağaç budama işi yapıldı. Parkların etrafına 3000 m2 tel çit yapılırken, 10 okulun bahçesine de basketbol potaları, voleybol direkleri yerleştirilerek, çim ekimi, boyama ve bakım işleri tamamlandı. Ayrıca Engelsiz Park, Yakupköy ve Halalca Mahallerinde park yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

ALTIEYLÜL’DE HER YER PARK-BAHÇE

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu göreve geldikleri günden itibaren yaşanabilir ve yeşil bir Altıeylül için çalıştıklarını hatırlattı.

Kafaoğlu merkez ve kırsalda ihtiyaç duyulan yerlere oyun grupları ve parklar kurulduğunu,  bilhassa bayanların istediği spor aletlerinin kullanılmaya başlandığını söyleyerek “Hummalı ve özverili çalışmalar yapan müdürlük personelini kutluyorum. Altıeylül ilçesi yapılan çalışmalar ile yeşillendi, yeşillenmeye de devam ediyor. Ailelerimizin oturabileceği, yürüyüp koşabileceği, çocuklarımızın istedikleri kadar oyun oynayıp eğlenebileceği çok sayıda park, bahçe ve oyun gruplarını halkın hizmetine sunduk. Bununla birlikte okullarımıza da destek olduk. Yaşanabilir bir Altıeylül için çalışıyoruz. Aynı zamanda ilçenin en büyük parkı Gündoğan Park’ın yapım işi de tüm hızıyla sürüyor. Yapılan çalışmalarda vatandaşlarımızın memnuniyeti de bizleri mutlu ediyor. Vatandaşımız mutlu olunca bizler de mutlu oluyor” dedi.