MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

BALIKESİR BÜYÜK DİRİLİŞE HAZIR

Altıeylül İlçesine bağlı muhtarların katıldığı ve Altıeylül Belediyesi tarafından ikincisi organize edilen Muhtarlarla istişare toplantısına birlik, beraberlik ve dirlik damgasını vurdu. Muhtarlar verilen hizmetlerden memnun, Başkanlar da vatandaşın mutluluğundan memnun olarak toplantıdan ayrıldı.

Altıeylül Belediyesi tarafından ikincisi organize edilen ‘Muhtarlarla İstişare Toplantısı’, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Başkanı Dinçer Orkan, İlçe Başkanı Ümit Demirbaş, Meclis Üyeleri ve Altıeylül İlçesi Muhtarlarının katılımıyla Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Balıkesir’i birlik ve dirlik içinde güzel günlerin beklediğini söyleyen Başkan Kafaoğlu, vatandaşların büyük düşünüp, büyük projelere hazır olması gerektiğini belirtti. Kafaoğlu sözlerine şu şekilde devam etti “2015 yılının son toplantısı, 2016 yılının hayırlar getirmesini diliyorum, Cenabı Allah Birliğimizi dirliğimizi bozmasın. İnşallah 2016 yılında hep beraber Balıkesir’i daha ileriye götürme noktasında çalışmalara devam eder ve mutlu sona ulaşırız. En küçük birimde hiçbir destek olmadan seçilen kardeşlerimiz, muhtarlarımızı önemsiyoruz. Muhtarlarımızın yeri ayrı. Cephede göğüs göğüse mücadele eden, sorunları çözme noktasında Belediye Başkanlarının eli ayağı olan insanlarsınız. Sizlerin fikirleri bizim için son derece önemli. Balıkesir artık Büyükşehir. Balıkesir büyüyor, gelişiyor, Türkiye’nin parlayan yıldızı oluyor. En büyük şansımız Büyükşehir Belediye Başkanımızın 40 yıldır siyasetin içinde, siyasetin duayeni Ahmet Edip Uğur abimiz olması. Geçtiğimiz hafta Kayseri’deydik, sosyal belediyecilik alanında Belediyemize ödül verdiler. Bu ödülü hepinizin adına, Altıeylül ve Balıkesir adın aldık. Orada da Belediye Başkanları Balıkesir’den, Edip Uğur abimizden bahsediyorlardı. Balıkesir kabuğunu kırıyor, değerleniyor. Büyük düşünüp, büyük projelere hazır olmamız lazım. Yeni yeni anlıyoruz Büyükşehir olduğumuzu. Kırsal mahallelerimiz Özel İdare ile yönetiliyordu. İlçe belediyelerimizin projeleri ile hizmetler başladı. Tabii bu hizmetlerin belli aşamaları var. Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu projeler semeresini vermeye başladı. Bunun kıymetini bilmek lazım. Balıkesir’de birlik var, beraberlik var, huzur var. Ayrılığa düşmeden, öznesi Altıeylül, Balıkesir olan her şey ile ilgilenmemiz lazım. Siyasi, parti gözetmeksizin meclis üyelerimizle komisyonlarda beraber çalışıyoruz. Sivil Büyükşehir Belediyemiz ile, Sanayii Odalarımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, Ticaret Odasıyla, Esnaf Odalarıyla,  istişare halindeyiz. Organize Sanayii Bölgesi Altıeylül ilçemiz içinde. Burası da 4 kat daha büyüyor. Sanayi odası Başkanı İsmail Uğur’un bir söylemi oldu, ben de destekliyorum, arkasındayım.  ‘Yeni yapılacak olan otomobili biz yapabiliriz’ demişti. Biz de bu fikri bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz. Büyük Hayal Kutlu düşe yürüyelim hep beraber. Balıkesir Büyükşehir ile beraber ‘Büyük Dirilişe’ hazır mı? Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, 2016 yılının ülkemize ve Balıkesir’imize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“MUHTAR OLAMAZSIN DEDİLER, O MUHTARLARA EN BÜYÜK DEĞERİ VERDİ”

Altıeylül İlçesi “2. Muhtarlarla İstişare Toplantısı” Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un konuşmasıyla devam etti. Başkan Uğur’un  ‘Muhtar bile olamaz’ denilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara en büyük desteği ve önemi verdiğini belirttiği konuşması büyük beğeni ve alkış aldı. Başkan Edip Uğur konuşmasına şu şekilde devam etti. “Muhtarlık değersiz hale gelmişti. Şu anki Cumhurbaşkanımıza ‘muhtar bile olamazsın’ denmişti. Ama ‘muhtar bile olamazsın’ denilen Recep Tayyip Erdoğan muhtarları değerli bir hale getirdi. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak muhtarlarımızı kıskanmaya başladım. Daha Belediye Başkanlarını çağırmadı, Türkiye’de ne kadar muhtar varsa önce onları çağıracağım dedi. Değerinizi kıymetinizi bilin.  30 Mart Yerel Yönetim seçimlerinde Büyükşehir olduk. Geçen 20 ay süresinde yapılanmamız tamamlandı. Hızlı yapılanmayla, Su Kanalizasyon İdaremiz,  Fen işleri, Park ve Bahçelerin yapılanmasıyla 2015’i dolu dolu geçirdik. Yapılan çalışmalarla kırsalımızda güzel hizmetler yaptık. Tabii eksik kalanlar var. Şu anda Büyükşehir Fen İşleri makine ekipmanları çok güçlü. Bu kış sezonunda bile çalışmalar devam ediyor. 18.000 km 2 bir alandayız. 300 km kıyı şeridimiz var. 22 adamız var. Türkiye’nin en zengin, en güzel ili Balıkesir. Tarım, hayvancılık, madencilik, termal su, Kaz Dağları, altın madeni Balıkesir’de, Havran’da altın madeni çıkıyor,  İvrindi de yeni bir altın madeni bulundu. Dünyanın en zengin Bor rezervi Bigadiç’te.  Demir, kömür, kurşun, molibden, çinko. Ayvalık’ta demir, Havran’da bakır, Dursunbey’de kömür, Marmara adasında mermer.. Her türlü sebze meyve yetişiyor. Her yer orman. Kastamonu Entegre, fabrikasını getirdi Organize Sanayi bölgesine kurdu. Üretim ve tüketimin en uygun olduğu yer Balıkesir. İstanbul’dan gelecek otoyol ile birlikte 3. Köprü de açılacak. Balıkesir’e bu yıl sahillerimize gelen kişi sayısı %30 artacak. Lojistik Köy Projemiz de önemli bir noktada. Ege bölgesinden gelecek olan ihracatlar, Balıkesir Gökköy üzerinden Bandırma, Bandırma üzerinden Tekirdağ ve Avrupa’ya en kısa ve ucuz bir yol. Balıkesir’i planlarken doğru planlayalım istiyoruz. Su şebekelerini yenileyip, Balıkesir merkezdeki mahallelerimiz suyu nereden kullanıyorsa, kırsal mahallemizde hemşerimiz de oradan kullansın istiyoruz. Projelerimiz devam ediyor. Bu vesile ile,  Altıeylül Muhtarlarımız ile bizi bir araya getiren Altıeylül Belediyemize çok teşekkür ediyorum.

 

Başkan Kafaoğlu konuşmaların ardından, üzerinde Balıkesir Büyükşehir, Altıeylül ve Karesi Belediyelerinin logoları bulunan birlik, beraberlik ve dirliği simgeleyen bir plaketi Başkan Uğur’a taktim etti.  Daha sonra Kırsal Hizmetler Müdürü Kadir Uzun yapılan çalışmalar hakkında bir sunum yaptı. Gazi Osman Paşa Mahalle Muhtarı Şinasi Çağlı ise, merkez mahalle muhtarları adına, Başkan Kafaoğlu’nu Kayseri’de almış olduğu ‘Sosyal Belediyecilik Ödülü’ nden dolayı kutladı ve kendisine çiçek takdim etti. Günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile toplantı sona erdi.