MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KISIRLAŞTIR, AŞILAT, YAŞAT

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Ekipleri, vatandaşların talepleri doğrultusunda sokak hayvanlarının ıslahına devam ediyor. ‘Dostluklar sevgi ile başlar, kısırlaştır, aşılat, yaşat’ sloganıyla çalışan ekipler sokak hayvanlarına sevgi ile müdahalede bulunurken, ayrıca sahiplerinin isteği doğrultusunda sahipli hayvanları da koruma altına alıyor.

 

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri yaklaşık 330 ihbarı değerlendirip kayıt altına alınmamış ve kulağında küpesi bulunmayan sokak hayvanları ile ayrıca ‘hasta ve yaralı’ hayvanları en sağlıklı ve uygun şekilde toplayarak Hayvan Nakil Aracı ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ne getiriyor. Burada gerekli tıbbi müdahaleler yapılırken, kısırlaştırma ve kuduz aşısı uygulanan sokak hayvanları, işaretleme amacıyla kulaklarına küpe takılıp mikroçip uygulanıyor. Sağlık ekipleri, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği gereği, işlemleri tamamlanan ve genel değerlendirme sonunda doğal ortamında yaşayabileceği kanaati oluşan sokak hayvanlarını yeniden yaşadıkları yere bırakıyor.

Sevgi ile çalışmalara devam eden ve bu şekilde yaklaşık 330 ihbarı değerlendiren Altıeylül Sağlık İşleri ekipleri topladıkları sokak hayvanlarını geçici yerlerine getiriyor.