MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI

Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen öncülüğünde bir araya gelen Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirerek, faaliyetler için düğmeye bastı. Toplantıda Altıeylül Belediyesi Yazı İşleri Müdürü ve Genel Sekreter Mustafa Aydoğdu, Sütlüce Mahallesi Muhtarı Bahriye Kofuoğlu, Şoförler Odası Başkan Vekili Nevzat Güneş, Altıeylül Hayat Ağacı Derneği Başkanı Uğur Babür, MÜSİAD Temsilcisi Abdullah Altıntaş, Altıeylül İlçe Gençlik Spor Müdürüne vekâleten  Halil Olur, BAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Aydın hazır bulundu.

Toplantıda engelli, gençlik, kadın meclisleri ve çalışma grupları oluşturuldu.Önümüzdeki dönemde Kırsal Kalkınma Tarım ve Hayvancılık, Turizm, Kültür ve Sanat, Sağlık ve Spor, Eğitim ve Sosyal İşler, Altıeylül Tanıtım, Çevre ve Yenilenebilir Enerji Çalışma Gruplarına başkan ve üyeler seçilecek ve çalışmalar hız kazanacak. 

Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen yaptığı açıklamada Altıeylül Belediyesi olarak katılımcılığı önemsediklerini belirterek bu anlamda Kent Konseyi’nin Altıeylül ilçesinde güzel işler yapacağını söyledi.

Başkan Özen önümüzdeki günlerde kurulacak olan birbirinden farklı çalışma grupları ile Altıeylül İlçesinde bir değişimin olacağını ifade ederek, “Kent Konseyimizin içerisinde engelli, kadın ve gençlik meclisleri oluşturduk. Bununla birlikte çalışma gruplarımızı da tamamladıktan sonra Kent Konseyi olarak çalışmalarımıza hız vereceğiz ve dört koldan çalışmalar yürüteceğiz. Tüm çalışma gruplarımız faaliyet içerisinde olacak; çalışma gruplarımızı da belirlerken katılımcılığa önem vereceğiz, bu anlamda Altıeylül’ün daha güzelleşmesi adına bizimle çalışacak herkese kapımız açık” dedi.