MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

OLMAMIZ GEREKEN YERDEYİZ

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu, Meclis Üyeleri Bahar Vidin ve Yasemin Akkol  Altıeylül İlçesi Bayat mahallesinde annelerini 1,5 yıl önce kaybeden minik kızlara ziyarette bulundular.  Yalnız olmadıklarını hissettirdiler.

 

Bayat mahallesinde baba ve abileri ile yaşayan, 1,5 yıl önce elim bir kazada annelerini kaybeden minik Zeynep ve Merve’yi ziyarete giden Didar Kafaoğlu, yerel idareciler ve eşleri olarak olmamız gereken yerdeyiz dedi. Yaşadıkları büyük üzüntüye rağmen aile bağlarını koparmadan yaşamaya çalışan aileye her türlü desteği vereceklerini belirten Kafaoğlu, 5. Sınıfı Teşekkür ile geçen Merve’yi kutlarken okuma hayatına devam etmesi için teşvik etti. Minik kızlara anneleri gibi olmasa da ana sıcaklığını hissettirmek için elinden geleni yapacağını söyleyen Kafaoğlu şöyle konuştu “Ben ve eşim Zekai Kafaoğlu halkın içinde olmaktan, bize ihtiyacı olan herkesin yanında olmaktan büyük bir mutluluk ve huzur duyuyoruz. Arık ailesinin başından geçen elim kaza sonrasında yaşadıkları olumsuzlukları öğrendim. Merve kızımızın başarılı bir öğrenci olduğunu ve 3 kardeşi ve babası ile zorlu şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini gördüm. Bizler yerel idareciler olarak olmamız gereken yerdeyiz, vatandaşımız ile beraberiz. Zeynep ve Merve kızlarımızın daha sağlıklı ve daha iyi şartlarda eğitim görmesi ve yaşaması için biz elimizden geleni yapmaya hazırız. Babalarının da gayreti ile bu ortamı sağlamak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

Ziyarette ev ve çocukların yaşam şartları hakkında durum tespiti yapan Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) ilgilileri, gerekli olan uygun şartları oluşturmak için yapılacaklar konusunda baba Cemal Arık’ı bilgilendirerek rehberlik yaptı.