MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU SAĞLIKÇILARLA BULUŞTU

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Sağlık-Sen’in Öğretmenevi’nde düzenlediği İl Divan Kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Başkan Kafaoğlu’na jest yaparak Diş Hekimleri Haftası dolayısıyla kendisine çiçek takdim etti.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Sağlık-Sen üyeleri ile bir araya geldi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Seyfettin Çelebi, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Hocaoğlu, Sağlık İl Müdürü Servet Kocaöz, Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Nazmi Başaran ve sendika üyeleri katıldı.

Toplantıda Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da konuşma yaparak sağlıkçılara seslendi. Kafaoğlu sendikacılığın fedakârlık isteyen bir iş olduğunu hatırlattı.

“SIFIRDAN BİR ANAYASAYA İHTİYAÇ VAR”

Türkiye’de herkesin üzerine düşen görevi yaptığı zaman ülkenin nereden nereye geldiğini 13 yıldan bu yana gördüklerini söyleyen Kafaoğlu “78 milyon insanı kucaklayacak, kimseyi ötekileştirmeyecek, insan merkezli sendikacılık, insan merkezli siyaset, insan merkezli yerel yönetimler olduğu zaman ne kadar güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. 7 Haziran’da bir kaza yaşandı, bundan herkes ders çıkarttı. Ders çıkartmayanlar ise 1 Kasım’da sandığa gömüldü. 1 Kasım’da Türkiye yeniden güven ve istikrar dedi. Bu sonucu siyasetçilerin ve yerel yönetimlerin iyi okuması lazım, topluma tepeden bakmadan, gururlanmadan, vatandaşa dokunarak mesafe alınmalı. Yeni sıfırdan bir anayasaya ihtiyaç var, bunun için sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç var. Hep kritik zamanlarda Memur-Sen’e bağlı sendikalar rol üstlendi, inisiyatif aldılar, sahaya çıktılar. Sırça köşklerde oturan değil sahaya çıkan sendikacılık yapan Memur-Sen’i kutluyoruz. Sahada olursanız netice alırsınız, bu siyaset için de aynı” dedi.

“SEVGİ, SAYGI, MUHABBET, SADAKAT VE SABRI ARTTIRMALIYIZ”

Siyasette sivil toplum kuruluşlarla işbirliği yapılmasının önemine vurgu yapan Kafaoğlu bugüne kadar sadece ücret sendikacılığı ile bir yerlere gelinmediğini, Memur-Sen’in hep ülkenin menfaati için ülkenin demokratikleşme ve özgürleşme noktasında sahada siyasi iradeye destek oldukları için teşekkür etti. Kafaoğlu “75 ilde yetkili sendika Memur-Sen. Bu önemli ama bunun yanında bizi biz yapan değerlere sahip çıkılmalı. Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin ileriye taşıyabilmemiz için bizi biz yapan değerlere yerel yönetimler, genel yönetimler ve sendikalar sahip çıkmalı. Aramızdaki sevgi, saygı, muhabbet, fedakarlık, sabrı ve sadakati arttırmalıyız. Bunlar bizi biz yapan değerlerdir, buna sahip çıkmalıyız. Milli Eğitim’de de değerler eğitimi dersi verilmeye başlandı, buna da çok sevindim. Bizim herkesi kucaklamamız lazım” diye konuştu.

Başkan Kafaoğlu konuşmasının ardından Sağlık-Sen yönetimi tarafından unutulmadı. Diş Hekimleri Haftası dolayısıyla diş hekimi Başkan Kafaoğlu’na Sağlık-Sen yönetimi jest yaptı. Genel Başkan Metin Memiş Başkan Zekai Kafaoğlu’na çiçek takdim etti.