MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’DE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Altıeylül Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, Balıkesir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Balıkesir Diş Hekimleri Odası ve Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi’nin paydaş olduğu ‘Engelli Yaşam Platformu Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavi Protokolü  imzalandı.

 

 Altıeylül ilçesinde ikamet eden engelli vatandaşlara ağız ve diş sağlığı taraması ve tedavisi hizmeti verilmesi ve engelli vatandaşların daha sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürmelerini hedefleyen ‘Engelli Yaşam Platformu Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavi Protokolü’ Altıeylül Belediyesi toplantı salonunda imzalandı. Protokolde kurumlarla işbirliği yaparak daha güzel neticelerin hâsıl olacağının altını çizen Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Yerel yönetimler yaşadıkları yerde gerek sivil toplum örgütleri gerek kamu kurum ve kuruluşlarıyla güçlerini birleştirdiği zaman hem işleri daha kolay oluyor hem de yükleri hafifleyip hakikaten güzel bir çalışma sergilenmiş oluyor.  Engelli vatandaşlarımızın yaşam standardını yükseltmek için üzerimize ne düşüyorsa yapmak gayretindeyiz. Altıeylül İlçemizdeki engelliler için bütün engelleri ortadan kaldırmak ana hedefimiz. Ana sloganımız da ‘Mutlu insanlar şehri Altıeylül’..  Altıeylül’de yaşayan vatandaşlarımızın mutluluğu için Altıeylül Belediyesi kurum olarak hep destek olacak. Bütün ekibimizle beraber gayret sarf edeceğiz. Bu protokol de onlardan birisi. Bu protokolün Altıeylül’ümüze Balıkesir’imize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Protokol paydaşlarından olan Balıkesir İl Halk Sağlığı Müdürü Hakkı Çoban, ''Başkanımıza ve belediyemize çok teşekkür ediyorum. Güzel bir protokol ile engelli vatandaşlarımıza güzel bir hizmet sunumu olacaktır” dedi. Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu ise ortaya konan fotoğrafın anlamlı olduğunu vurgulayarak        “Engellilerimizin toplum içinde tam entegrasyonu için böyle protokolleri önemsiyorum. Engelli bir kesimin temsilcisi olduğum için bu çalışmalardan dolayı çok memnunum. Altıeylül Belediyesine ve katkı sağlayanlara da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Serkan Munis ise “Biz de bu projeye evde sağlık hizmerleri kapsamında katkı sağlıyoruz. Evde tedavi ve aynı zamanda genel anestezi adı altındaki tedavilerin yapılması noktasında projeye destek vermekteyiz” dedi. Balıkesir Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Burak Saran,  Yerel Yönetimlerdeki bu güzel işbirliği ile Altıeylül ilçesinde bulunan engelli vatandaşların sağlığı için gerekli adımların atılmasından dolayı mutluluklarını dile getirdi.