MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KIRSAL MAHALLELER BİTTİ, SIRA MERKEZDE

Altıeylül Belediyesi İletişim ve İşlem Merkezi (ALBİM) Mobil araçları ‘Siz gelemiyorsanız, biz size geliyoruz’ sloganıyla yola çıktılar. Ve 81 Kırsal mahalleyi bitirdiler. Sıra merkez mahallelerde.

Katılımcı Belediyecilik örneği olan,  vatandaşın yönetim sürecine katılımının sağlandığı ve ‘her şartta her durumda yanınızdayız, siz gelemiyorsanız biz size geliyoruz’ sloganıyla hizmet üretmeye devam eden ALBİM Mobil Hizmet Araçları, 81 kırsal mahallede vatandaşlar ile birebir görüştüler. 1216 kişi ile diyalog kuran ALBİM ekipleri, 972 kişi ile anket gerçekleştirdi.  Ankette, Altıeylül Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olunup olunmadığı konuları sorulurken, mahallerdeki sorunların neler olduğu konusunda vatandaşın beklentileri ile görüşleri alındı.  Belediyecilik işlemlerinin de rahatlıkla yerine getirildiği ALBİM Mobil Hizmet Araçları’nda 236 vatandaşımızın dilekçeleri işleme alındı. 

                14 Ekim 2015’te 2 Mobil Araç ve 6 personel ile sahaya çıkan ALBİM Hizmet Araçları’nın 81 kırsalı bitirip merkez mahallelerde hizmete başladığını belirten ALBİM Sorumlusu Aydın Aktaş sözlerine şöyle devam etti. “13 mahallemizde hizmete başlamış bulunmaktayız. Bugün itibari ile Gazi Osman Paşa mahallemizde hizmete devam ediyoruz. Vatandaşımızın Emlak Beyanı, Çevre Temizlik Beyanı, Reklam Beyanı, istek, şikâyet ve önerilerini alıp ilgili birimlere aktarıyoruz. Vatandaşımız belediyeye gelmeden ayağına hizmet götürüyoruz. Belli peryotlarda sabah 10:00 akşam 17:00 saatleri arasında araçlarımız merkez mahallelerde gezecektir”