MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

MUHTARLARIMIZ CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNE UĞURLANDI

Altıeylül ve Karesi ilçe muhtarları, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Ankara'ya gittiler.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül AK Parti İlçe Başkanı Ümit Demirbaş, Milletvekili Adayı Mustafa Canbey ve Belediye Başkan Yardımcıları, Zeki Çabuk, İsmail Çoban ve Mesut Eray’ın katılımıyla Altıeylül ve Karesi Muhtarları Ankara’ya uğurlandı. Muhtarlarla tek tek tokalaşıp selamlaşan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yolculuk öncesi kendilerine baklava ikram etti.

Uğurlamaya katılan Milletvekili Adayı Mustafa Canbey, milletin gerçek temsilcilerinin artık Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda olabildiğinin ve milletin birebir kabul görüldüğünün altını çizdi. Yeni güçlü Türkiye modelinin bu şekilde olduğunu söyleyen Canbey, muhtarlara hayırlı yolculuklar diledi. İlçe Başkanı Ümit Demirbaş ise muhtarların halkın evinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a misafir olacaklarını söylerken, kendileri adına da selam iletti.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bazılarının eleştirdiği gibi bir makam olmadığının, milletin malı olduğunu söyledi. Kafaoğlu müteaddit defalar muhtarların ağırlanmaya devam edildiğini belirtirken “Muhtarlar en küçük birimde hiçbir siyasi parti ve desteği olmadan kendi başlarına seçim kazanarak demokrasinin ilk başladığı yer olarak kabul ediyor, muhtarları önemsiyorum. Cumhurbaşkanımız da çok önemsiyor, çünkü milleti temsil ediyorlar, en küçük birimlerden seçilerek geliyorlar. Mahallelerimizin sorunlarını en iyi onlar biliyor. Onlarla beraber istişare ederek hizmetlerimizi yürütüyoruz. Balıkesir açısından güzel bir seçim geçirdik. 1 Kasım seçimleri Balıkesirimiz, ülkemiz ve tüm insanlık âlemi için hayırlı olsun. Muhtar kardeşlerimizin de emeği çok. Onları da yürekten kutluyorum. Hayırlısı ile gidip gelmelerini temenni ediyorum” dedi.